| شنبه، 13 آذر 1400
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛
       کد خبر: 196672
نگاه ایران: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : سودجویان به بهانه گران شدن قیمت ارز و برای انتفاع خود حجم بالایی از مصالح ساختمانی را در انبارهای خود احتکار کرده اند.
به گزارش تسنیم، حسن خسته بند اظهار داشت: با افزایش بی ضابطه قیمت دلار در بازار، فرصت طلبان نیز از وضعیت نابه سامان کشور استفاده کرده اند و برای انتفاع بیشتر حجم بسیار بالایی از انواع مصالح ساختمانی را در انبارهای خود احتکار کرده اند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این خبر که احتکارکنندگان مصالح ساختمانی از فروش اجناس خود خودداری می کنند ابراز داشت: در حال حاضر آن مقدار از مصالح ساختمانی که فعلاً در بازار کشور موجود است نیز به علت نوسانات شدید نرخ ارز با قیمتی گزاف در حال عرضه است.
خسته بند در مورد تبعات منفی افزایش نرخ ارز و احتکار مصالح ساختمانی خاطرنشان کرد: تعطیلی بخش ساخت و ساز، گران شدن شدید قیمت مسکن و عدم توانایی اقشار متوسط و ضعیف جامعه در تهیه سرپناه از جمله تبعات خطرناک ادامه روند فعلی در کشور است.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس افزایش قیمت مسکن را ناشی از تلاطم های ایجاد شده در بازار دانست و عنوان کرد: افزایش نرخ دلار و یا عدم کنترل و نظارت بر چگونگی عرضه مصالح ساختمانی در کشور موجب افزایش بیش از حد قیمت مسکن به ویژه در چند ماهه اخیر شده است.
وی ایراد انتقادات سطحی به اجرای طرح های موفقی نظیر مسکن مهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: طرح مسکن مهر از جمله پروژه های ارزشمندی بود که با اجرای آن در کشور مشکل مسکن قشر عظیمی از مردم حل شد بنابراین نباید در مورد آن بی انصافی به خرج داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس وجود برخی ضعف های کوچک در مراحل اجرایی طرح های مسکن مهر را مورد تأیید قرار داد و بیان داشت: دولت فعلی باید در جهت رفع مشکل مردم هر چه زودتر نسبت به برطرف کردن نقص های موجود و تکمیل طرح های باقیمانده مسکن مهر اقدام کند.
خسته بند رد طرح مسکن مهر توسط دولت بدون ارائه ایده های جایگزین را مورد انتقاد قرار داد و عنوان کرد: طرح هایی نظیر مسکن اجتماعی و یا نسخه هایی از این دست سال هاست که توسط مسئولان مطرح می شود اما در عمل مردم هیچ گونه تغییری در اوضاع مسکن حس نکردند.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس از وجود تعداد بسیار زیاد خانه های خالی و فروش نرفته در اکثر شهرهای کشور سخن گفت و بیان داشت: اغلب این واحدهای مسکونی به علت زیربنای زیاد، واقع شدن در محله های گران قیمت و قیمت بسیار گزافشان بدون مشتری باقی مانده اند.
وی با بیان این مسئله که اقشار متوسط و رو به پایین جامعه قدرت خرید چنین خانه هایی را ندارند ابراز داشت: دولت باید با اجرای طرح های هدفدار در مسیر ساخت انواع مسکن با زیر بناهای متوسط و با قیمت تمام شده کم، زمینه خانه دار شدن این قشرها را فراهم کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس تکمیل طرح های مسکن مهر توسط دولت را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: مردم در چنین شرایط حساسی انتظار دارند روند تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر و برطرف کردن برخی از ضعف های آن توسط دولت هرچه زودتر تسریع پیدا کند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code