| یکشنبه، 14 آذر 1400
نگاه ایران: مورچه ها، مگس ها و پشه ها و دیگر حشرات مزاحم را در نظر بگیرید، بعید است در خانه ای که بوی لیمو بدهد بمانند و دیگر نیاز نیست که هزینه ای بابت حشره کش های شیمیایی بپردازید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر، می توانید شاخه های میخک را، به جای گلدان، در تکه های لیمو فرو کنید.
تابناک نوشت، همه می دانند که لیمو به دلیل میزان بالای ویتامین c که در خود دارد، برای ما سودمند است. این میوه را به همراه چای میل کرده و از آن هنگام پخت و پز استفاده و سرماخوردگی خود را با آن درمان میکنیم؛ اما اینها تنها ویژگی های شگفت انگیز لیمو نیستند . ما در مورد منافع دیگری که یک تکه لیمو، در کنار تخت شما می تواند داشته باشد، تحقیق کرده ایم. به آرامش می رسید
رایحه ی مرکبات باعث آرامش سیستم عصبی می شود، اضطراب را کاهش می دهد و به رهایی از فشارهای روانی یک روز سخت کاری کمک می کند. اگر به شیشه ی آبلیمو دسترسی ندارید، می توانید از یک تکه لیمو استفاده کنید.
باعث بهبود تمرکز و حواس می شود
لیمو ویژگی معرکه ی دیگری نیز دارد: استنشاق روزانه ی رایحه ی آن باعث بهبود فعالیت روانی و حافظه ی فرد می شود. حتی حضور بوی لیمو در محل کار، منجر به کاهش اشتباهات شخص می شود. این نتیجه گیری طی آزمایشی که توسط دانشمندان ژاپنی صورت گرفته به دست آمده است.
اخلاقتان بهتر می شود
ثابت شده است که آبلیمو چاره ی افسردگی است. به همین دلیل اگر برای کاهش افسردگی تمام روش ها را امتحان کرده و نتیجه نگرفته اید، از ما بشنوید، از این میوه ی تابستانه غافل نشوید.
هوا عاری از میکروب می شود
نه تنها لیمو بوی دلپذیری دارد بلکه خواص ضدباکتری هم دارد و به خوبی هوای اتاق را پاکیزه می کند.
با فشار خون بالا خداحافظی کنید
 افراد بسیاری از فشار خون بالا رنج می برند، و لیمو می تواند به دادشان برسد. بوی لیمو فشار خون را کاهش می دهد.
از دست حشرات در امان باشید
مورچه ها، مگس ها و پشه ها و دیگر حشرات مزاحم را در نظر بگیرید، بعید است در خانه ای که بوی لیمو بدهد بمانند و دیگر نیاز نیست که هزینه ای بابت حشره کش های شیمیایی بپردازید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر، می توانید شاخه های میخک را، به جای گلدان، در تکه های لیمو فرو کنید.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code