| شنبه، 13 آذر 1400
نگاه ایران: ممنوعیت ورود ساز به پارک ها، نوازندگان یا هنرمندان را با مشکلاتی مواجه کرده است.
«خواهشمند است از به همراه آوردن آلات موسیقی، قلیان، حیوانات (سگ و ...) و برپایی چادر در سطح محوطه بوستان جداً خودداری فرمایید.» تابلویی حاوی این مضمون از سوی پلیس پارک ها تقریبا در همه فضاهای سبز نصب شده است.
به گزارش ایسنا: این تابلوها در حالی در برخی اماکن عمومی نصب شده اند که به نظر می رسد برای ورود ساز به این مکان ها برخوردهای چندان قانونی و مدونی هم نمی شود و در این زمینه به شکل سلیقه ای برخورد می شود.
اما نکته قابل توجه اینکه در بسیاری از جشن های مناسبتی که در پارک ها برگزار می شود، این دستور نادیده گرفته می شود و از هنرمندان این حوزه دعوت می شود تا چند قطعه ای را در پارک ها اجرا کنند.
در تازه ترین مورد در برخورد با استفاده از سازهای موسیقیایی در اماکن عمومی، اجازه ورود به هنرمندان سازنده سازهای سنتی و همچنین گروه های موسیقی اقوام در کنار چادرهای عشایری  در بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی در مصلای تهران داده نشده است.
به این ترتیب بخش مهمی از صنایع دستی از این رویداد مهم فرهنگی حذف شد.
به رغم تمام نصب این تابلوها در برخی از مکان های عمومی، گروه های هنری بسیاری را در سطح شهر، متروها و حتی سفره خانه ها در حال نواختن ساز و اجرای موسیقی می بینیم، چرا تابلوی ممنوعیت ورود ساز به برخی از مکان ها همچنان وجود دارد؟
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code