| یکشنبه، 14 آذر 1400
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشور:
       کد خبر: 196185
نگاه ایران: مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشورمان شایعه حضور کشتی های صیادی چینی در آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران را رد کرد.

به گزارش فارس، یعقوب دوجی اظهار کرد: کشتی های ترال که در محدوده مشخص بالای 12 تا 20 مایل ماهی های غیر ماکول را صید می کنند، با پرچم جمهوری  اسلامی ایران و با مجوز قانونی از سازمان شیلات ایران همچون سایر کشورهای همسایه از این ذخایر صید می کنند و هیچ کشتی خارجی و چینی در آبهای سرزمینی صید نمی کنند و تمام شایعات حضور کشتی های چینی تکذیب می شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشور افزود: کشتی هایی که در آبهای استان هرمزگان و دریای عمان و اقیانوس هند صید می کنند، ایرانی بوده و داری مجوز قانونی هستند.

وی اضافه کرد: این کشتی ها برای شرکت های پیمانکاری ایرانی فعالیت  می کنند و اگر این کشتی ها در این محدوده صید نکنند، کشتی های سایر کشورها صید خواهند کرد و از ذخایر استفاده می کنند.

دوجی تأکید کرد: تمام این کشتی ها دارای  ردیاب ماهواره ای هستند، از مرکز کنترل  ردیابی می شوند، این مرکز کنترل در سازمان شیلات و اداره کل شیلات چابهار نصب است و در صورت مشاهده تخلف که خارج محدوده صید کنند، با آنها برخورد می شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی صیادان کشور بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به کشتی های نظامی سایر کشورها اجازه ورود به آبهای داخلی نمی دهند. پیش از این در یکی از سایت ها اعلام شده بود که صید ماهیان ایرانی توسط کشتی های چینی باعث نارضایتی بسیاری از صیادان زحمتکش شده است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code