| سه شنبه، 25 خرداد 1400
نگاه ایران: امام جمعه رشت با بیان اینکه برای مجرد زندگی کردن از طریق فضای مجازی معاند غربی ترویج داده می شود گفت: غربی ها دلایل زیادی برای مجرد زندگی کردن می آوردند که گاها با ادله معنوی آن را توجیه و می گویند ازدواج و فرزند آوری مانع تقرب به خدا می شوند ازاین رو باید گفت که این نگاه، نگاه اربابان کلیساست.
به گزارش فارس، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت با تبریک میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت اظهار کرد: متأسفانه شنیده شده که تجرد به جوانان امروز ایران تسری کرده و باوجود سنین بالا رغبتی برای ازدواج ندارند.
وی با بیان اینکه برای مجرد زندگی کردن از طریق فضای مجازی معاند غربی ترویج داده می شود افزود: غربی ها دلایل زیادی برای مجرد زندگی کردن می آوردند که گاها با ادله معنوی آن را توجیه و می گویند ازدواج و فرزند آوری مانع تقرب به خدا می شوند، ازاین رو باید گفت که این نگاه، نگاه اربابان کلیسا است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه بخش هایی از مسلمانان شیعه مذهب در میدان عمل از این تفکر اربابان مسیحی بهره می برند گفت: خود را از بچه دار شدن محروم می کنند و یا اصلاً فرزند دار نمی شوند، متأسفانه این مسئله خارج از مسئله اسلام به داخل اسلام رخنه کرده است.
خطیب جمعه رشت با بیان اینکه ازدواج کردن مانع دستیابی به کمال و انسانیت نمی شود افزود: در اسلام ازدواج و فرزند آوری از اموری است از مسائل مهم محسوب می شود.
فلاحتی با بیان اینکه یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، اجتماع بزرگ مردم در نماز جمعه است تصریح کرد: مسلمانان در طول تاریخ روز پنج شنبه خود را برای نماز در روز جمعه آماده می کردند چراکه مردم کارهایی که مربوط به جمعه بود در پنج شنبه انجام می دادند که در روز جمعه با فراغت به نماز جمعه بپردازند.
وی با بیان اینکه نماز جمعه مظهر وحدت و هم بستگی ملت مسلمان ایران و دنیاست گفت: نماز جمعه محل بصیرت بخشی و آگاهی دهی به مسلمانان و مؤمنان است.
امام جمعه رشت با اشاره به شهادت شیخ فضل الله نوری افزود: شهید فضل الله نوری شهید استبداد غربی بود چراکه او خواهان مشروطه مشروعه بوده و غرب گرایان او را از سر راه خود برداشتند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code