| سه شنبه، 25 خرداد 1400
نگاه ایران: عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: باید این موضوع را قبول کنیم که وزارت جهاد کشاورزی در اجرای الگوی کشت در سطح کشور موفق نبوده و برنامه مناسبی ندارد.
به گزارش خانه ملت، محمدصادق حسنی جوریابی، در خصوص محدودیت کشت برنج در 14 استان، اظهار داشت: برنج به آب بسیاری زیادی احتیاج دارد و با توجه به مشکلات موجود در زمینه آب در کشور و کاهش بارندگی سال های اخیر محدودیت کشت آن در تعدادی از استان ها منطقی و عاقلانه است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم گرفته شده تا تنها در استان های گیلان و مازندران به کشت برنج اقدام شود، گفت: در استان های گیلان و مازندران کمبود آب وجود ندارد و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نیز از این تصمیم حمایت می کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ممنوعیت کشت برنج در تعدادی از استان ها بخشی از الگوی کشت است، ادامه داد: اما باید این موضوع را قبول کنیم که وزارت جهاد کشاورزی در اجرای الگوی کشت در سطح کشور موفق نبوده و برنامه مناسبی ندارد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هر ساله شاهد هستیم که محصولاتی مانند پیاز و سیب زمینی با افزایش قیمت مواجه هستند، عنوان کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی باید با ارائه برنامه به کشاورزان هر استان مشخص کند که کدام استان چه محصولاتی را کشت کند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه محدودیت کشت برنج در تعدادی از استان ها قطعی است، خاطرنشان کرد: الگوی کشت باید رعایت شود اما تا کنون از انجام وظایف وزارت جهاد کشاورزی در زمینه الگوی کشت راضی نیستیم.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code