| سه شنبه، 25 خرداد 1400
نگاه ایران: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: سال آینده به دلیل بازماندگان سال های گذشته و ساختار 6-3-3 دو آزمون برگزار خواهد شد.
به گزارش فارس، علی زرافشان عصر امروز در جمع معاونان آموزش متوسطه استان اصفهان، اظهار کرد: شاخصه های آموزش و پرورش استان اصفهان محصول تلاش مدیران در سال های تصدی پست مدیرتی است.
وی با اشاره به این که منابع آموزش و پرورش محدود شده است، گفت: در چهار سال دولت یازدهم افزایش حقوق های معلمان نسبت به دولت های قبل بیشتر بوده است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: افزایش حقوق های معلمان بیش از میزان تورم بوده است و افزایش در واقع به حدی بود که نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر بوده است، اما تمام این ها جبران بودجه و امکانات  واقعی که باید در اختیار آموزش و پرورش  قرار گیرد، نیست.
وی گفت: در راستای برنامه تعالی با فرض افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق های معلمان، افزایش 10 درصدی بودجه آموزش و پرورش و تخصیص هایی که منظم پرداخت می شود، در اردیبهشت ماه سال جاری 52 میلیارد تومان بودجه سال گذشته  برای تجهیز هنرستان ها تخصیص داده شده است.
زرافشان تصریح کرد: با تمام این امکانات از لحاظ منابع و امکانات شرایط سال جاری مناسب تر از سال گذشته از سوی دولت نخواهد بود، با توجه به جنگ اقتصادی آمریکا باید بتوانیم منابع مالی را مدیریت کنیم.
وی افزود: منابعی نیست که در وزارتخانه اختصاص دهند و متوقف شود، اگر بودجه و منابعی به استان داده نمی شود به دلیل این است که تخصیص منابع نداریم، اگر تخصیص داده شود وظیفه ستاد در اختیار گذاشتن بودجه به استان ها است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید تنها امتحانات نهایی داریم و تعداد دروس هم بین 10 تا 12 درس بود که این تعداد دروس بین 8 تا 10 قرار خواهد گرفت، بنا داریم که تعداد امتحانات نهایی افزایش پیدا نکند، سال آینده به دلیل بازماندگان سال های گذشته و ساختار 6-3-3 دو کنکور برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code