| سه شنبه، 25 خرداد 1400
نگاه ایران: پلیس 14 نفر از اعضای شورای روستای مظفرآباد در نزدیکی شهر ملتان را بازداشت کرده است، زیرا آن ها به یک مرد دستور داده بودند که در انتقام تجاوز جنسی به خواهرش، به خواهر فرد متهم تجاوز کند.
به گزارش رکنا، یکی از اهالی این روستا زمانی که خواهر ۱۲ یا ۱۳ ساله اش مورد تجاوز جنسی پسرعمویش قرار گرفت، از شورای روستا خواستار مداخله در این قضیه شد. شورای روستا نیز تصمیم گرفت که این مرد به خواهر ۱۶ ساله فرد متهم، تجاوز جنسی انجام دهد.
پلیس گفته است که این مرد هدایت شورای روستا را داشته است.
رشید تحیم، افسر پلیس که ریاست این تحقیقات را به عهده دارد، گفت: بعد از این قضیه که هفته گذشته به وقوع پیوست، هر دو طرف گزارشی از تجاوز جنسی علیه همدیگر را به پایگاه پلیس اطلاع دادند.
این افسر روز چهارشنبه گفت: ما تا حال ۱۴ نفر از شورای روستا را بازداشت کرده ایم. متهم اصلی، یعنی مردی که تجاوز جنسی را انجام داده بود، هنوز فراری است. پلیس در جستجوی هر دو مرد متهم به تجاوز جنسی است و این قضیه ابتدا به مرکز حقوق زنان در شهر ملتان گزارش شده بود.
این ماجرا خشم فعالان حقوق بشر و جامعه مدنی را برانگیخت. اسما جهانگیری، وکیل شناخته شده پاکستانی خواسته است که نقش قضایی شوراهای محلی و روستایی از بین برده شود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code