| یکشنبه، 02 مهر 1402
نگاه ایران: عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان این که چالش نخریدن آدیداس باید در کشور فراگیر شود، تصریح کرد: ده ها برند ورزشی دیگر وجود دارد و به راحتی می توان آنها را جایگزین آدیداس کرد. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خانه ملت در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر احتمال قطع همکاری آدیداس با تیم ملی فوتبال ایران، گفت: باید اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد؛ زمانی که نایک با اقدامی سخیف تیم ملی را تحریم کرد مردم، نخبگان و چهره های مطرح ورزشی در کنار هم اعتراض خود را نسبت به این امر نشان دادند. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، احتمال قطع همکاری آدیداس با ایران را نوعی بهانه جویی دانست و افزود: ما نیز می توانیم تحریم هایی را داشته باشیم و نباید خودمان را دست کم بگیریم و مردم می توانند کفش های آدیداس خود را استفاده نکنند. وی افزود: ترامپ مطرح کرده که می خواهد فشارها را بر ایران افزایش دهد نه اینکه تحریم کند؛ وقتی داروهای حیاتی برای پیوند کلیه و کبد را از مردم ما دریغ می کنند نمی توان نام آن را جز تحریم چیز دیگری گذاشت. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آدیداس باید جواب کوبنده ای در مقابل قطع همکاری با ایران بگیرد، گفت: چرا گروه ها، احزاب سیاسی و NGOها در مقابل اقدامات سخیف آمریکا و نایک و آدیداس ساکت نشسته اند؛ وقتی آدیداس بازیکنان ایران را تحریم می کند چرا مردم ایران در داخل و خارج از کشور همچنان به خرید این برند ادامه می دهند و آدیداس را تحریم نمی کنند؟ جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه دعوت به چالش نخریدن آدیداس باید در کشور فراگیر شود، تصریح کرد: اگر ایرانی ها همه با هم برای تغییر شغل و نخریدن آدیداس بسیج شوند بی شک این شرکت برای تامین منافع اقتصادی خود تغییر موضع می دهد. عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سکوت در برابر برخی تحریم های ظالمانه، گفت: ده ها برند ورزشی دیگر وجود دارد و به راحتی می توان آنها را جایگزین آدیداس کرد و به گونه ای نیست که اگر بازیکنان آدیداس بپوشند قهرمان جهان شوند؛ بنابراین بهتر است ما سریع تر دست به کار شویم و با نخریدن تحریم را شروع کنیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح انتشار خبری در خبرگزاری خانه ملت با عنوان "چالش نخریدن آدیداس باید در کشور فراگیر شود" گفت: من مرد قانون هستم و بر این باورم که تمامی مسائل باید از مجاری قانونی و اجتماعی پیگیری شود و به هیچ وجه مردم را به خشونت و آتش زدن انبار آدیداس دعوت نمی کنم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: از NGOها و سازمان های مردم نهاد تقاضا داریم نسبت به فراگیر کردن چالش نخریدن آدیداس اقدام کنند.

آتش زدن انبار آدیداس در شان مردم ایران نیست

وی با اینکه آتش زدن انبار آدیداس در شان مردم ایران نیست، تصریح کرد: بی شک مردم ایران باید ناراحتی خود را با چالش انداختن کفش آدیداس به صورت نمایشی در سطح زباله و نخریدن آن از همگامی چنین شرکت هایی با مسائل سیاسی نشان دهند و در این رابطه نباید سکوت کنند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، افزود: سکوت مردم در برابر این اقدام به معنای تایید آن است و مردم نباید سکوت پیشه کنند./

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code