| جمعه، 07 بهمن 1401
نگاه ایران: دو روز پس از انتشار خبر تعرض به کودک ۹ ساله از سوی مربی ورزشی در یک باشگاه در شیراز، دادستان عمومی و انقلاب این شهر دستور پلمب باشگاه را صادر کرد.​
رکنا نوشت: 27 خرداد امسال یک مربی رزمی کار در یکی از باشگاه های ورزشی شیراز بــــــــــــــه شاگرد 9 ساله اش تعرض کرد. پس از آنکه پسر کوچولو موضوع را به مادرش خبر داد او را به پزشکی قانونی برده و پس از انجام معاینات لازم موضوع تعرض تایید شد. با پیگیری هایی که مادر این کودک انجام داده بود، متهم پس از 6 روز فرار دستگیر شد و پرونده به دادسرا و سپس به شعبه یک دادگاه کیفری یک شیراز ارسال شد. علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز که پیشتر از صدور کیفرخواست، لغو مجوز فعالیت ورزشی و مربیگری متهم 40 ساله خبر داده بود، حدود یک ماه پس از این اتفاق تکان دهنده حکم پلمب باشگاه محل فعالیت متهم را صادر کرد و این حکم با حضور مأموران کلانتری و اماکن به اجرا درآمد.مادر پسر 9 ساله به خبرنگار «ایران» گفت: «امیدوارم با این کار خانواده های دیگری هم که فرزندانشان طعمه این مربی شده اند پا پیش گذاشته و شکایت کنند تا متهم به سزای اعمال بی شرمانه اش برسد.»مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس تصریح کرد که نباید و نمی توان فردی که جرمی را خارج از فضاهای ورزشی انجام داده به جامعه ی ورزش و مکان های ورزشی نسبت داد.
حیدرعلی کامیاب در خصوص خبر تجاوز مربی دفاع شخصی به نوجوان 10 ساله در شیراز، گفت: جامعه ی ورزش ، فارس از چنین جرائم و بی اخلاقی هایی مبرا بوده است.
وی گفت: فردی در منزل شخصی و به اسم ورزش، جرمی را مرتکب شده است؛ نسبت دادن این موضوع به ورزش و فضای ورزشی به دور از انصاف است.
کامیاب تاکید کرد: تمام مربیان و حتی مدیران باشگاههای ورزشی تحت مدیریت و نظارت ورزش و جوانان دارای مجوز فعالیت هستند و برای دریافت مجوز فعالیت مراحل مختلف گزینش را طی کرده اند؛ تا امروز هم هیچ مشکل اخلاقی را در باشگاه ها و مکان های ورزشی شاهد نبوده ایم.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: سال های زیادی است که مجوز فرد متهم در پرونده ی تجاوز به نوجوان شیرازی باطل شده و بدون مجوز در منزل شخصی اش فعالیت می کرده که اقدامی غیرقانونی بوده است.
کامیاب گفت: اشتباه اول در این اتفاق از سوی خانواده رخ داده که بدون انجام تحقیق فرزند خود را به فردی بدون مجوز آن هم در منزل شخصی می سپارند؛ لازم است حریم خانواده مورد مراقبت جدی باشد و برای آموزش های ورزشی تنها به باشگاه های دارای مجوز مراجعه شود.
وی همچنین گفت: فردی که این خبر را در فضای مجازی پخش کرده بدون در نظر گرفتن همه جوانب و حقایق ماجرا بوده که این امرباعث تشویش اذهان عمومی و جامعه ورزش شده است و قطعا موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.
فردی که با عنوان مربی ورزشی به یک نوجوان در شیراز آزار و اذیت رسانده بود دستگیر و روانه ی زندان شده است.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code