| جمعه، 07 بهمن 1401
نگاه ایران: وزیر ارتباطات و فن آوری در خصوص این که عده ای مطرح می کنند شفاف سازی ها از سوی وی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است، توضیحاتی ارائه داد.
 به گزارش ایلنا، محمدجواد آذری جهرمیدرباره شفاف سازی که از سوی وی در وزارت ارتباطات صورت گرفت، گفت: مردم سوالاتی دارند و ذهنیت شان این است که شفاف سازی صورت گیرد، این کار بسیار درست است و ما باید به اقتضای ذهنیت مردم پاسخ دهیم.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات یادآور شد: زمانی که معاون وزیر در زیرساخت بودم؛ یک شبهه جدی به کیفیت وجود داشت، در آن زمان من تمامی شاخصه های کیفیت را به صورت آنلاین منتشر کردم.
وی با بیان این که اگر امروز در بحث ارز و یا سایر حوزه ها سوالی پرسیده می شود باید شفاف سازی صورت گیرد، عنوان کرد: در دنیای امروز اگر می خواهیم مدیریت کنیم، چاره ای جز شفاف سازی و پاسخگویی به مردم نداریم.
آذری جهرمی خاطر نشان کرد: در دوره کنونی که عصر فن آوری و تبادل اطلاعات است و موضوعات مختلف مطرح می شود، نمی توان چیزی را از جامعه و افکار عمومی پنهان کرد.
وی تاکید کرد: یکی از انتقاداتی که همواره به دولت بوده ، این است که در حوزه اطلاع رسانی ضعیف عمل می کند، خب چارچوب اطلاع رسانی همین شفاف سازی ها است.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اشاره به اظهار نظر افراد در حوزه های مختلف اشاره و بیان کرد: عده ای در حوزه های مختلف مطالب و دیدگاه های خود را بیان می کنند که ممکن است در برخی از مواقع اطلاعات غلط به آن ها داده شده باشد که تعدادی از آن ها جایگاه دارند و حرف شان به نوعی مرجع خبری مردم محسوب می شود. مسئولیت ما در این زمینه چیست؟ آیا باید سکوت کنیم؟
وی افزود: اصلا چنین چیزی نیست، امکان دارد به این افراد اطلاعات و بولتن های غلط داده باشند ما باید شفاف سازی کنیم.
آذری جهرمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از جریان های سیاسی مطرح می کنند که این شفاف سازی از سوی شما به نوعی برای آینده و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: به آن هایی که نگرانی این مطلب را دارند بگویید خیالشان راحت باشد، کاندیدای ریاست جمهوری نمی شوم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code