| شنبه، 08 بهمن 1401
رنجکش در همایش علمی و جشنواره ملی گیاهان دارویی:
       کد خبر: 194655
نگاه ایران: فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: قابلیت های تولید و سرمایه گذاری بر روی گیاهان غذایی و دارویی آستارا مغفول مانده است که باید در اولویت بهره برداری و بهره وری قرار گیرد.
یونس رنجکش در اولین همایش علمی و جشنواره ملی گیاهان دارویی استان گیلان با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی آستارا افزود: توجه به این قابلیت ها در آستارا می تواند فصل جدیدی از اشتغال و کارآفرینی و تولید و درآمد اقتصاد خانوارها را به همراه داشته باشد.
وی یادآور شد: برگزاری این جشنواره ها می تواند موجب ایجاد ذهنیت جدید برای بهره مندی از ظرفیت های مختلف شهرستان شود.
وی ادامه داد: بهره مندی از ظرفیت کشت و فرآوری گیاهان دارویی با رویکرد تجاری سازی آنها فرصتی است تا در کنار افزایش توان اقتصاد خانوار کشاورزان منطقه در بخش کشت مکمل سایر ظرفیت های حوزه کشاورزی با توجه به موقعیت جغرافیایی و طبیعی شهرستان هم حضور یابند.
وی افزود: در این میان نقش فعالان حوزه ترویج جهاد کشاورزی و مسئولان مربوطه بسیار حائز اهمیت است و باید با معرفی گونه ها و شرایط کشت و تولید کشاورزان منطقه را به درستی هدایت نمایند.
فرماندار آستارا همچنین با اشاره به اینکه در این جشنواره ملی و همایش علمی سعی شده است تا چرخه ای از فعالان حوزه گیاهان دارویی را داشته باشیم تا با تلفیق دانش روز، تجربه و خدمات بازرگانی و تجارت بتوانیم از ظرفیت های نهفته در آستارا  بهره وری لازم داشته باشیم.
رنجکش یادآور شد: شهرستان آستارا با توجه به شرایط اقلیمی ، موقعیت جغرافیایی و طبیعی دارای توان بالقوه ای در حوزه تولیدات کشاورزی، تجاری و حمل و نقل و گردشگری است که باید از طریق این ظرفیت ها توان رشد و اقتصاد منطقه را بالا برد.
وی با اشاره به حمایت های دولت از تولیدکنندگان و توجه به اقتصاد داخلی و همچنین حمایت های استانداری گیلان افزود: فرمانداری آستارا در راستای سیاست های حمایتی دولت به فعالان حوزه تولید و زنجیره های مرتبط با آن تسهیلات حمایتی کم بهره پرداخت می کند.
 رنجکش افزود: تاسقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات در شهرستان آستارا توسط فرماندار و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مصوب و به بانک ها ارسال می شود و در صورت نیاز بیشتر با نظر استان به متقاضی پرداخت خواهد شد.
وی گفت: علاقه مندان به ورود به مرحله کار و کارآفرینی از این فرصت ها استفاده کنند زیرا شرایط بسیار خوبی برای متقاضیان سرمایه گذاری فراهم است و آستارا هم کانون فرصت های سرمایه گذاری است.
وی ضمن تشکر از کلیه دست اندرکاران برپایی این جشنواره به همایش ملی که با همکاری فرمانداری آستارا برگزار شد از حضور چهره های سرشناس علمی و پژوهشی کشور نظیر دکتر جعفر میرفخرایی دبیر انجمن تولیدکنندگان گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهان دارویی دکتر ولی الله مظفریان گیاه شناس و استاد گیاه شناسی توسعه جنگل ها و مراتع کشور و مولف کتاب شناخت گیاهان دارویی و معطرگیلان در این همایش شد قدردانی کرد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code