| شنبه، 20 خرداد 1402
نگاه ایران: عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: طرح آزمایشی که قرار است دانشگاه اصفهان اجرایی کند از ورود رسوب ها به تالاب انزلی جلوگیری می کند و آن را از بین می برد.
به گزارش خانه ملت، جبار کوچکی نژاد در رابطه با طرح احیای تالاب انزلی توسط دانشگاه اصفهان گفت: یکی از علت های اصلی خشک شدن تالاب انزلی ورود رسوباتی است که به 800 ملیون تن می رسد و مانع ورود حجم زیادی آب به تالار می شود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح آزمایشی که قرار است توسط دانشگاه اصفهان اجرا شود از ورود رسوب ها به تالاب جلوگیری و آنها را از بین می برد. از هر طرح و روشی که بتوانند رسوبات تالاب را حذف کنند استقبال می کنیم.
کوچکی نژاد افزود: برای مشاهده قابلیت اجرایی این طرح ابتدا به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. امیدوارم با اجرایی شدن این طرح تالاب از  خطر خشکی نجات پیدا کند.
این نماینده مجلس در دوره دهم با اشاره به زمان و هزینه اجرای شدن طرح احیای تالاب انزلی گفت: این طرح به زودی به صورت آزمایشی شروع به کار می کند.تا زمانی که این طرح به صورت آزمایشی اجرا می شود، سازمان محیط زیست هزینه های مورد نیاز مورد را از اعتبارات داخلی خودش پراخت می کند. اگر این طرح نیاز به هزینه بیشتر داشته باشد لازم است در بودجه 98 دیده شود.
وی عملکرد دولت را در خصوص احیای تالاب ها مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت : کارهای بزرگی برای جلوگیری از خشک شدن تالاب ها و دریاچه ارومیه انجام شده است، تالاب انزلی هم یکی از تلاب های بزرگ کشور است که امروزه با مشکلاتی رو برو شده است که برای احیا آن نیاز به نگاه ویژه است.
عضوهیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: تالاب انزلی و  دریاچه ارومیه به منابع خیلی زیادی احتیاج دارند و به دلیل محدودیت، بسیاری از طرح ها با مشکل اجرایی مواجه می شوند. یکی از دلایلی که اجرای این کارها را با کندی مواجه کرده است محدودیت منابع است.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code