| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران: ناظم متخلف مدرسه پسرانه غرب تهران با رأی قاضی شعبه ۱۰۹۱ دادگاه ارشاد به ۱۰ سال حبس و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد. پدر یکی از دانش آموزان در این باره گفت: هنوز رأی به صورت کتبی به ما ابلاغ نشده است، اما به طور شفاهی حکم را اعلام کردند.
به گزارش ایران، ناظم متخلف مدرسه پسرانه غرب تهران با رأی قاضی شعبه ۱۰۹۱ دادگاه ارشاد به ۱۰ سال حبس و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.
صبح دیروز حکم این متهم از سوی قاضی دادگاه ارشاد صادر شد. پدر یکی از دانش آموزان در این باره گفت: هنوز رأی به صورت کتبی به ما ابلاغ نشده است، اما به طور شفاهی حکم را اعلام کردند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا شاکی های پرونده به این حکم اعتراضی خواهند داشت یا خیر، تصریح کرد: بعید می دانم که شاکیان پرونده اعتراضی به حکم صادره داشته باشند، اما مطمئن هستم که اگر تعداد شاکیان کمتر نمی شد و برخی از والدین از ادامه پیگیری پرونده منصرف نمی شدند قطعاً حکم سنگین تری در انتظار متهم بود.
این شاکی همچنین از درخواست رسیدگی به تخلفات مدیر و مسئولان مدرسه خبر داد و گفت: محکومیت این متهم یکی از خواسته های شاکی ها بود و ما از دستگاه قضایی انتظار داریم همانند پرونده این متهم که با بردباری ما را یاری کردند، به پرونده مؤسسان مدرسه غیرانتفاعی مورد نظر هم رسیدگی کنند چراکه فقط فرزندان ما در این مدرسه نبوده اند و بعد از آن ها هم دانش آموزان دیگری ممکن است به این مدرسه بیایند و اگر دستگاه قضایی مجازات مناسب را برای مؤسسان مدرسه در نظر گیرد درس عبرتی خواهد شد برای سایر افرادی که ممکن است روزی به دانش آموزان این مملکت آسیب بزنند.
هفتم خرداد امسال بود که خبری در رابطه با آزار و اذیت شماری از دانش آموزان مدرسه ای در غرب تهران توسط ناظم مدرسه منتشر شد. والدین دانش آموزان هم در همان ابتدا با طرح شکایت به دنبال برخورد قاطع با ناظم و مؤسسان مدرسه بودند. پس از آن بود که رهبر انقلاب در نامه ای به رئیس قوه قضائیه دستور رسیدگی پرونده در اسرع وقت و اجرای حدود الهی را در رابطه با متهمان صادر کردند. در ادامه هم رئیس قوه قضائیه در نامه ای به رئیس کل دادگستری استان تهران دستور رسیدگی فوری به پرونده را داد. بلافاصله متهم از سوی پلیس دستگیر و به دادسرا تحویل شد تا تحقیقات از او آغاز شود. بالاخره پس از تحقیقات و معاینات پزشکی قانونی مراتب به دادسرا اعلام و در نهایت صبح دیروز حکم متهم صادر شد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code