| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران: نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه مسئولان باید شیوه اعمال خاموشی برق را برای مردم شفاف سازی کنند گفت: تبعیض قائل شدن در میان مناطق برای اعمال خاموشی امری غلط است
به گزارش تسنیم، آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: یکی از ویژگی های خانواده مطلوب از دیدگاه قرآن باور داشتن به قیامت است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) را الگویی برای تمامی خانواده ها دانست و تصریح کرد: اگر پدران و مادران در عمل به قیامت معتقد باشند قطعاً فرزندانشان نیز اینگونه تربیت می شوند.
آیت الله فلاحتی معتقد نبودن به قیامت را عامل گمراهی خانواده ها دانست و ابراز داشت: روزی فرا می رسد که انسان ها باید در برابر پیشگاه الهی پاسخگوی اعمالشان باشند پس چه خوب است که تمام اعمالمان را برای خدا انجام دهیم.
امام جمعه رشت با اعلام اینکه عمل به احکام الهی سبب کاهش جرائم و معضلات اجتماعی می شود عنوان داشت: اگر اعتقادمان به قیامت افزایش پیدا کند هرگز در دنیا مرتکب اعمال خلاف رضای خداوند متعال نمی شویم.
وی با بیان اینکه به فرموده حضرت علی(ع) تقوا داروی دردهای انسان است خاطرنشان کرد: به تعبیر آیت الله فاضل لنکرانی تقوا سبب می شود تا دوست و دشمن انسان باتقوا را دوست داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر تصریح کرد: امیدواریم مردم ما سالی چند بار به زیارت این بانوی بزرگوار مشرف شوند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به سایر مناسبت های هفته آینده خاطرنشان کرد: آغاز هفته بهزیستی، سالروز تاسیس شورای نگهبان و پذیرش قطعنامه 528 توسط امام راحل از جمله مناسب های هفته آینده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه رزمندگان اسلام در کمال ناراحتی از امام خمینی(ره) تبعیت کرده و قطعنامه را پذیرفتند ابراز داشت: امام خمینی(ره) پذیرش این قطعنامه را همانند نوشیدن یک جام زهر دانستند .
وی با اشاره به فرا رسیدن ایام تجلیل از امامزادگان اظهار داشت: متاسفانه امروز شاهد هستیم که برخی اماکن را به نام امامزاده معرفی می کنند در صورتی که اینگونه نیست و براساس باورهای غلط ایجاد شده است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه شورای نگهبان قانون اساسی، منفور دشمنان انقلاب اسلامی است عنوان داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری شورای نگهبان مانع ورود افراد ناخالص به ارکان نظام اسلامی است.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه در برخی مواقع به دلیل سلایق سیاسی برخی افراد ناخالص وارد ارکان نظام می شوند تصریح کرد: امیدواریم چنین افرادی به زودی ریزش کنند.
امام جمعه رشت با اشاره به فرا رسیدن ایام حج تمتع خاطرنشان کرد: امروز کعبه در اختیار خاندان ناصالح آل سعود است و حج که باید ندای یکپارچه مسلمانان علیه استکبار باشد دچار اخلال شده است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به برگزاری اعتکاف 30 نفر از بانوان گیلانی در پایان ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امیدواریم این مسئله گسترش پیدا کرده و اعتکاف ماه رمضان نیز در میان مردم نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تامین برق خاطرنشان کرد: طی دو دهه اخیر هیچگاه شاهد چنین مشکلاتی در حوزه برق نبودیم و این امر بی سابقه است.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان حوزه برق باید شیوه اعمال خاموشی ها را برای مردم شفاف سازی کنند گفت: برخی مردم گمان می کنند که اعمال خاموشی در برخی مناطق انجام شده و در برخی مناطق انجام نمی شود که اگر چنین حرفی صحیح باشد تبعیض قائل شدن میان مردم بوده و امری غلط است.
امام جمعه رشت به راه افتادن جنگ گاوها در برخی مناطق گیلان را نوعی نادانی دانست و عنوان داشت: انجام چنین کارهایی برای دوران جاهلیت است و باید از انجام آن پرهیز کرد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code