| دوشنبه، 07 آذر 1401
رئیس کمیته ارتباطات مجلس عنوان کرد
       کد خبر: 193172
نگاه ایران: رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 200 هزار دستگاه تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی تاکنون به بازار عرضه نشده و به نوعی احتکار شده است.
به گزارش فارس، رمضانعلی سبحانی فرد با اشاره به افزایش قیمت تلفن همراه حتی پس از اختصاص ارز دولتی برای واردات، اظهار کرد: شرکت های واردکننده تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد شناسایی قرار گرفت و قیمت برخی از تلفن های همراه با وجود شناسایی شرکت های واردکننده تاکنون کاهش نیافته است.
رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی می شود بیش از 200 هزار دستگاه تلفن همراه که با ارز دولتی خریداری شده تاکنون به بازار عرضه نشده و به نوعی احتکار شده است.
وی با بیان اینکه بخشی از تلفن های همراه وارداتی به صورت برگ خریدهای صوری فروخته شده و به بازار عرضه نمی شود، تصریح کرد: بخشی هم ادعا می کنند که قیمت تلفن های همراه مشخص نشده و به بازار عرضه نمی شود.
سبحانی فر عنوان کرد: عوامل مختلفی در زمینه افزایش قیمت تلفن همراه در بازار وجود دارد و پیشنهاد می شود دولت و دستگاه های نظارتی اعلام کنند که اگر طی مدت زمانی مشخص شده گوشی های موبایل به بازار عرضه نشود، ریجستری نمی شود و کارآمدی ندارد.
رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی افزود: با این راهکار، نگهدارندگان گوشی های تلفن همراه مجبور می شوند که تلفن های همراه را به بازار عرضه کنند و عرضه این میزان تلفن همراه سبب کاهش قیمت در بازار می شود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code