| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران: استاندار مازندران از اطفای حریق کامل مسجد جامع ساری خبر داد و گفت: روند بازسازی این مسجد به زودی با تمام قوا آغاز می شود.
به گزارش ایسنا،«محمد اسلامی» در حاشیه بازدید از روند امدادرسانی و اطفای حریق در مسجد جامع ساری، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مسجد جامع تاریخی ساری به علت اتصال سیم برق، شدت گرما هم چنین تابش خورشید به سیم های برق و چوبی بودن سقف مسجد، آتش گرفته است.
وی افزود: روند امدادرسانی و اطفای حریق به شایستگی انجام و آتش به طور کامل مهار شد.
استاندار مازندران گفت: اورژانس، نیروهای پلیس، یگان ویژه، نیروهای مردمی، آتش نشانی و ... در عملیات اطفای حریق حضور داشته و عملیات اطفاء به اتمام رسید و گروه های امدادی منطقه حادثه را لکه گیری کردند.
اسلامی خاطرنشان کرد: مسجد جامع ساری به علت ثبت ملی شدن، تابع ضوابط میراث است و مباحث بازسازی و احیای آن با مشارکت دست اندرکاران و پشتیبانی سازمان میراث فرهنگی آغاز و با تمام قوا احیا و بازسازی می شود.
مصدومیت 18 نفر در حادثه آتش سوزی مسجد جامعه ساری
«زکریا اشکپور» سخنگوی اورژانس مازندران درباره آخرین شمار مصدومان این حادثه، به ایسنا گفت: شمار مصدومان این حادثه به 18 نفر رسید.
وی تصریح کرد: با ادامه استقرار تیم های اورژانس در محل حادثه تا ساعت 23 و 30 دقیقه شب پنجشنبه ۲۱ تیرماه 1397، چهار تن از این مصدومان به بیمارستان امام خمینی(ره)، یک تن به بیمارستان بوعلی و یک تن به بیمارستان فاطمه زهرا منتقل شدند.
سخنگوی اورژانس مازندران افزود: ۱۲ تن نیز توسط تیم های اورژانس مستقر در محل حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند.
اشکپور از مصدومیت 10 تن در آتش سوزی مسجد جامع ساری تا این لحظه خبر داد و گفت: از این مصدومان، 4 نفر که دچار سوختگی و آسیب های متعدد جسمی بودند، به بیمارستان های بوعلی و امام ساری منتقل شدند.
وی گفت: 6 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه مسجد جامع ساری اعزام شد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code