| چهارشنبه، 08 بهمن 1399
نگاه ایران: مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری پیام رهبر انقلاب و رئیس جمهور را تسلیم رئیس جمهور روسیه کرد.
به گزارش تسنیم، علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل مقام معظم رهبری که به عنوان  فرستاده ویژه مقام معظم رهبری و حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به روسیه سفر کرده است، با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت وگو کرد.
علی اکبر ولایتی فرستاده ویژه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور اسلامی ایران صبح امروز (پنج شنبه، 21 تیر) پیام های رهبر معظم انقلاب و حجت الاسلام روحانی را در اقامت گاه رئیس جمهوری روسیه در منطقه "نووآگاریووا" در شمال غربی مسکو به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تسلیم کرد.
در این دیدار که در حال برگزاری است،  علاوه بر مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه، یوری اوشاکوف دستیار ویژه پوتین در امور بین الملل و ماکسیم بارانوف معاون رئیس اداره دوم آسیای وزارت خارجه روسیه حضور دارند.
در این دیدار، طرفین ضمن تأکید بر توسعه همه جانبه روابط فی مابین در حوزه های دفاعی، نفتی، هسته ای، صنعتی، کشاورزی، توسعه تجارت و ... درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی به گفت وگو و تبادل نظر خواهند پرداخت.
مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری پیش از این دیدار با اشاره به استراتژیک بودن رابطه ایران و روسیه به خبرنگاران، گفت: در سال های اخیر مجموعه روابط دوجانبه و منطقه ای رو به افزایش و ارتقا بوده است.
وی اظهار داشت: همکاری هایی که در منطقه بین مجموعه جبهه مقاومت به رهبری ایران و روسیه در تقابل با تروریسم و بانیان آن در سوریه و سایر کشورهای منطقه صورت گرفت، یک الگوی مثال زدنی از همکاری ایران و روسیه است که فقط رابطه استراتژیک و بلندمدت می تواند چنین همکاری هایی را توجیه کند.
مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری افزود: در حوزه های بین المللی نیز کمک هایی که روسیه در سازمان ملل به ایران کرد و همکاری هایی که دو طرف در برجام داشتند، از مصادیق دیگر همکاری های راهبردی بین دو کشور است.
ولایتی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها، روابط دو جانبه در حوزه های دفاعی، سیاسی، اقتصادی، هسته ای و امنیتی، حکایت از یک برنامه درازمدت بین دو کشور دارد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code