| یکشنبه، 28 دی 1399
نگاه ایران: فرمانده پلیس راه کشور تعداد تصادفات موتورسواران دراستان گیلان را فراتر از میانگین کشوری بیان کرد و گفت: تقویت زیرساخت های موجود و نصب علائم جاده ای متناسب با هر منطقه می تواند کاهش تلفات جاده ای را به دنبال داشته باشد.
به گزارش ایلنا، سردار محمد حسین حمیدی در جلسه با کمیسیون ایمنی راه های استان با اشاره به روند کاهشی تصادفات جاده ای در 10 سال گذشته اظهار داشت: اصلاح قانون، اقدامات بازدارنده، تقویت بهداشت و درمان و امداد و نجات باعث کاهش تعداد کشته ها و مجروحان ناشی از تصادفات شده است.
حمیدی افزود: در سال 84 تعداد تلفات جانی ناشی از تصادفات در حدود 28 هزار نفر بوده که این آمار در چند سال اخیر به میانگین 16 هزار نفر رسیده است.
وی خستگی و خواب آلودگی را از دلایل عمده تصادفات عنوان و خاطرنشان کرد: تعداد بالای سفرها وجود نشاط اجتماعی در بین مردم را نشان می دهد اما افزایش حجم سفرها نیازمند توسعه خدمات و زیرساخت ها است.
فرمانده پلیس راه کشور بیان نقاط ضعف موجود را یکی از راهکارهای رفع آن توسط دستگاه های متولی و فرهنگ سازی در بین مردم دانست و اظهار داشت: در استان گیلان با جدیتی که در شخص استاندار و مجموعه دستگاه ها وجود دارد می توانیم شاهد ارتقاء وضع موجود و خدمات دهی بیشتر به گردشگران باشیم.
وی استان گیلان را به دلیل دارابودن شرایط جغرافیایی، یکی از مقاصد اصلی مسافران عنوان کرد و گفت: شناسایی نقاط گردشگری و بوم گردی که طی ماه های اخیر در گیلان قوت گرفته علاوه بر اشتعالزایی باعث هدایت مردم به این مناطق و ساماندهی گردشگران می شود.
سردار حمیدی تعداد تصادفات موتورسواران در استان گیلان را فراتر از میانگین کشوری بیان کرد و افزود: تقویت زیرساخت های موجود و نصب علائم جاده ای متناسب با هر منطقه می تواند کاهش تلفات جاده ای را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در ایام بحران ها تمامی نگاه ها به سمت مسئولان معطوف است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با افزایش خدمات و پیش بینی های لازم شاهد رضایتمندی مردم باشیم.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code