| چهارشنبه، 01 بهمن 1399
نگاه ایران: در برخورد اتوبوس با تانکر نفت در سنندج پس از انفجاری مهیب اتوبوس به همراه سرنشینان در آتش سوخت.
به گزارش تسنیم، حدود ساعت 12 شب گذشته یک دستگاه اتوبوس «دیدار سیرگیتی» به قصد تهران، از ترمینال سنندج خارج شده بود که به محض خروج از ترمینال، یک تانکر حامل سوخت از پشت به اتوبوس برخورد کرد و اتوبوس دچار حریق شد.
گفتنی است؛ تاکنون آمار کشته شدگان این حادثه، 11 نفر اعلام شده است.
یکی از دو راننده اتوبوس که در این حادثه جان سالم به در برده است، اظهار کرد: اتوبوس برای سوار کردن مسافر پشت یک دستگاه وانت توقف کرد که ناگهان همزمان با برخورد تانکر با اتوبوس، صدای انفجار بلند شد و تانکر و اتوبوس به صورت همزمان دچار حریق شدند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در این باره اظهار داشت: به محض اطلاع از این حادثه، 15 آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده و 4 مجروح بدحال از محل حادثه تخلیه شده است.
هومن قصری افزود: تمامی افراد زخمی و کشته شدگان به مراکز درمانی در سنندج اعزام شده اند.
 پارگی شیلنگ ترمز تانکر حمل سوخت علت وقوع حادثه سنندج بود اکبر جوهری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان نیز ضمن عرض تسلیت به بازماندگان حادثه آتش سوزی اتوبوس مسافربری سنندج اظهار داشت: پرونده قضایی برای این حادثه تشکیل شده است. وی گفت: بر اساس گزارشات اولیه، فعلاً “پارگی شیلنگ ترمز تانکرحمل سوخت” علت وقوع حادثه بوده اما باید منتظر گزارش نهایی مراجع ذی صلاح باشیم. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان تصریح کرد: تانکر حمل سوخت مربوط به خود ایران بوده و اینکه گفته می شود تانکر و راننده آن از کشور عراق بوده است، صحت ندارد.
اعلام 3 روز عزای عمومی در کردستان
در پی این حادثه و جان باختن تعدادی از همشهریان و هموطنان عزیزمان، استاندار کردستان سه روز را عزای عمومی اعلام و پیام تسلیتی صادر کرد.
متن پیام به شرح زیر است:
سانحه دردناک پیش آمده شامگاه گذشته برای اتوبوس مسافربری در ترمینال سنندج و جان باختن تعدادی از همشهریان و هموطنان عزیزمان، بدون شک یکی از تلخ ترین خاطرات زندگی و کاری اینجانب است.
بدین وسیله ضمن ابراز تأثر قلبی و تسلیت به بازماندگان و آرزوی صبوری برای آنان از درگاه ایزد منان، برای ارواح جان باختگان این حادثه قرین رحمت و مغفرت واسعه الهی را مسئلت می نمایم.
همچنین به دستگاه های ذی ربط دستور اکید داده می شود تا گزارش فوری و دقیقی از جزئیات و علت وقوع این سانحه را تهیه و اعلام نمایند و جهت ادای احترام به خانواده های عزیز و داغدار این حادثه، سه روز را در استان کردستان عزای عمومی اعلام نموده و امیدوارم خانواده های جان باختگان این حادثه، مراتب تسلیت اینجانب را به عنوان برادری داغدار که شریک غم و همواره در کنار این عزیزان خواهد بود، پذیرا باشند.
11 جسد تحویل اورژانس شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: پس از حادثه برخورد اتوبوس با تانکر نفت در سنندج، نیروهای این جمعیت 11 جسد تحویل گرفتند و چندین نفر زخمی به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
حسن خدابنده لو افزود: از 11 نفر جسد، دو نفر آنان مربوط به مادر و فرزندی بود، که فرزند در آغوش مادرش بود و سوخته شده بودند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان آمار جان باختگان تصادف تانکر حامل سوخت با اتوبوس در سنندج را 11 نفر و تعداد مصدومان را 7 نفر اعلام کرد.
قربانیان حادثه برخورد اتوبوس با تانکر نفت در سنندج هنوز شناسایی نشده اند غلامرضا همایون پور، با ابراز تأسف از فوت ۱۱ نفر همشهریان و هم وطنان در حادثه برخورد اتوبوس با تانکر نفت در سنندج اظهار داشت: هنوز این افراد شناسایی نشده اند. مدیرکل پزشکی قانونی کردستان تصریح کرد: باید از ۱۱ جسد تحویل گرفته شده، نمونه DNA گرفته شود تا افراد شناسایی شوند.  
مسیر کمربندی دکتر حسینی در سنندج بازگشایی شد
مدیر شهرداری منطقه دو سنندج  اظهار داشت: در پی تصادف شب گذشته بین یک دستگاه اتوبوس مسافربری و یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی، کمربندی دکتر حسینی در سنندج مسدود شد که با تلاش نیروهای خدمات شهری این کمربندی بازگشایی شد و تردد در آن در جریان است.
عرفان فتحی افزود: پس از اطفاء حریق و امدادرسانی به حادثه دیدگان، عملیات بازگشایی این کمربندی توسط نیروهای خدمات شهری این منطقه آغاز شد.
وی گفت: اتوبوس و تانکری که در مسیر واژگون شده و مسیر را مسدود کرده بودند، با چند دستگاه جرثقیل به مسیر دیگر حمل و با توجه به اینکه مقادیر زیادی از مواد نفتی در مسیر جاری شده بود، سریعاً با چند دستگاه ده تن نسبت به حمل خاک و خاکریزی مسیر کمربندی دکتر حسینی اقدام شد.
مدیر شهرداری منطقه دو سنندج تصریح کرد: با یک دستگاه گریدر، خاک و مواد نفتی در مسیر جمع آوری شد و در حال حاضر تردد در مسیر کمربندی دکتر حسینی در جریان است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code