| دوشنبه، 06 بهمن 1399
نگاه ایران: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وزارت اقتصاد و دارایی نیاز به تغییر دارد. من از امضاکنندگان استیضاح وزیر اقتصاد هستم و معتقدم این استیضاح در مجلس رأی می آورد.
به گزارش اعتمادآنلاین، مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت، گفت: فضای کشور یک فضای بحرانی است و می طلبد که ما مدیریت بحران داشته باشیم. تیم اقتصادی دولت ممکن است که در یک شرایط عادی تیم خوبی باشد اما در این شرایط بحرانی قادر به مدیریت نیست.
وی تأکید کرد: اکثر نمایندگان مجلس و حتی خود دولت هم اعتقاد دارد که در ساختار اقتصادی نیاز به تجدید نظر است و تغییر تیم اقتصادی کشور ضرورت دارد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: دولت در تیم اقتصادی اش باید افراد دیگری را جایگزین کند. برای مثال آقای طیب نیا وزیر خوبی بود نمی دانم چرا ایشان در کابینه دولت نیستند در حالیکه می توان از ایشان در تیم اقتصادی دولت استفاده کرد.
لاهوتی گفت: افراد زبده دیگری هم وجود دارند که می توانند قوی تر از تیم اقتصادی فعلی عمل کنند. زمانیکه خزانه داری آمریکا می نشیند و برای ما نسخه می پیچید تا شرایط بد اقتصادی را بوجود آورد ما نیز باید نسخه ای برای مقابله داشته باشیم.
او با بیان اینکه از امضاکنندگان استیضاح وزیر اقتصاد است، تأکید کرد: تصور ما این است یکی از جاهایی که نیاز به تغییر دارد، وزارت اقتصاد است و به نظر من استیضاح وزیر اقتصاد رأی می آورد.
بر اساس این گزارش، از مدتی پیش شایعه شده بود که علی طیب نیا گزینه احتمالی جانشینی نوبخت در سازمان برنامه و بودجه است.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code