| دوشنبه، 29 دی 1399
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده؛
       کد خبر: 192212
نگاه ایران: معاون رئیس جمهور کاهش تعامل در خانواده ها را یکی از چالش های اساسی کشور در زمینه آسیب های اجتماعی دانست و گفت: خانواده های ایرانی روزانه تنها ۲۰ دقیقه باهم مکالمه می کنند.
به گزارش رکنا، معصومه ابتکار درهمایش خانواده و گفت وگوی بین نسلی در استانداری سمنان اظهار داشت: کاهش گفت وگوی درون خانوادگی در کشور منشأ بروز بسیاری از معضلات اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته هر خانواده ایرانی به طور متوسط بیش از 2 ساعت در هرروز باهم گفت وگوی درون خانوادگی داشتند اضافه کرد: اما متأسفانه این میزان امروز به تنها 20 دقیقه در هرروز رسیده است که بسیار تأسف بار است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از گفت وگو به عنوان یک هنر و مهارت اساسی در میان خانواده های ایرانی نام برد و افزود: امروز کاهش ارتباطات و گفت وگوی درون خانوادگی و اختلال در روابط میان اعضای خانواده ها یک چالش مهم در حوزه آسیب های اجتماعی در کشور است.
ابتکار اضافه کرد: امروز باید همه نهادهای اجرایی، فرهنگی و اجتماعی کشور برای رفع این اختلال در خانواده ها تلاش جدی کنند و یک عزم همگانی در این زمینه در همه بخش های کشور ایجاد شود؛ چراکه مسائل درون خانواده ها دغدغه مهمی برای مسئولان حوزه اجتماعی در کشور است.
وی با تأکید بر لزوم پیشگیری آسیب های اجتماعی درون خانواده ها خاطرنشان کرد: امروز برای بهبود شرایط و کاهش آسیب های اجتماعی باید تغییراتی اساسی از درون خانواده ها آغاز شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، بهبود مهارت تاب آوری و افزایش آستانه تحمل در خانواده ها و نیز افزایش مهارت های ارتباطی درون خانوادگی را ازجمله الزامات ایجاد خانواده و جامعه پویا عنوان و با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود در کشور و تأثیر این مهم بر زندگی روزمره مردم و خانواده ها تصریح کرد: در این شرایط نیز با وجود همه مشکلات باید خانواده ها جایگاهی امن و ایمن برای فرزندان باشد.
ابتکار اضافه کرد: این موضوع (ایمن سازی خانواده ها برای فرزندان) سبب کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی در جامعه خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code