| یکشنبه، 23 مرداد 1401
سازمان خصوصی سازی خبر داد:
       کد خبر: 191288
نگاه ایران: عملیات تقسیم و اختصاص سهام عدالت مشمولان فوت شده سهام عدالت به وراث قانونی این مشمولان از ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ آغاز می شود.
به گزارش جام جم آنلاین، سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: عملیات تقسیم و اختصاص سهام عدالت مشمولان فوت شده، سهام عدالت به وراث قانونی این مشمولان از روز شنبه مورخ ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۷ آغاز می شود.
بر اساس این گزارش، در این مرحله کلیه ورثه قانونی اشخاص متوفی با در اختیار داشتن اصل گواهی حصر وراثت و کارت ملی خود باید به دفاتر منتخب پیشخوان دولت که اسامی این دفاتر منتخب در سایت اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir منتشر شده است مراجعه نمایند و تقاضای تقسیم سهام عدالت شخص متوفی را بین تمامی وراث یا یکی از ورثه تکمیل و امضا کنند تا سهام عدالت فرد متوفی به آنان اختصاص داده شود.
مطابق این اعلام سازمان خصوصی سازی، در این مرحله تنها وراثی که تمامی آنان در قید حیات هستند از امکان تقسیم و اختصاص سهام عدالت برخوردارند و حضور کلیه وراث قانونی یا وکلای قانونی آنان و یا، ولی و قیم شخص وارث در دفاتر منتخب پیشخوان دولت الزامی است.
این گزارش همچنین می افزاید اسناد و مدارک مورد نیاز که می بایستی همراه ورثه بوده و به دفاتر پیشخوان ارائه شود و سایر جزئیات لازم از طریق اطلاعیه های سازمان خصوصی سازی و از طریق سامانه اینترنتی به نشانی فوق اطلاع رسانی می شود.
در خاتمه نیز طبق گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی علام شده است کلیه افراد مراجعه کننده به دفاتر منتخب پیشخوان همچنین می بایستی با همراه خود یک شماره شبای بانکی مربوط به حساب بانکی معتبر خود را داشته باشند تا پس از اعلام آن به سامانه سهام عدالت از طریق این دفاتر پیشخوان، امکان برخورداری از سود سهام عدالت از طریق واریز این سود به شماره شبا بانکی آنان فراهم شود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code