نگاه ایران: بابک رمضانی با اعلام خبر آتش سوزی منزل مسکونی در بلوار شهدای گمنام رشت، اظهار کرد: علت حادثه را اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه پشت بام بود و با توجه به شدت خسارات وارده خوشبختانه از گسترش شعله های آتش به دامنه و سقف منازل مسکونی همجوار پیشگیری شد.
به گزارش دیارمیرزا، آتش سوزی منزل مسکونی در بلوار شهدای گمنام در ساعت ۱۵:۵۸ دقیقه دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷ به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی رشت اطلاع داده شد.

همین گزارش حاکی است: ۱۲ دستگاه خودروی اطفایی و آبرسان بهمراه ۳۱ آتش نشان و ۱۰ افسر ارشد به محل حادثه واقع در بلوار شهدای گمنام، خیابان شهید خجسته، کوچه دوازدهم اعزام شدند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در این باره گفت: به محض رسیدن به محل حادثه، شعله و دود از سقف یک خانه ویلایی “دوبلکس” مشاهده می شد.

وی با بیان اینکه شدت شعله های آتش از دو سمت در حال سرایت به خانه های ویلایی همجوار بود، ادامه داد: آتش نشانان ضمن انجام تمهیدات ایمنی سریعا نسبت به پیشگیری از گسترش و اطفای آتش اقدام کردند.

رمضانی علت حادثه را اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه پشت بام دانست و گفت: با توجه به شدت خسارات وارده خوشبختانه از گسترش شعله های آتش به دامنه و سقف منازل مسکونی همجوار پیشگیری شد.

همین گزارش حاکی است: در این حادثه تجمع شهروندان و کوچه های تنگ و باریک بسیار مشهود بود ولی خوشبختانه حضور به موقع تنی چند از شهروندان فهیم رشتی در مسیر اعزام و راهنمایی جهت مسیریابی و رسیدن به موقع آتش نشانان به محل حادثه بسیار قابل ستایش و ستودنی بود.