| چهارشنبه، 17 آذر 1400

نگاه ایران: مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تاکسیرانی گیلان با اشاره به تردد تعداد بسیار زیادی تاکسی از رده خارج شده در سطح شهرهای مختلف استان گفت: ۴ هزار تاکسی فرسوده در گیلان نیازمند نوسازی هستند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تاکسیرانی گیلان عنوان کرد: نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری در حوزه تاکسیرانی تقریباً از بهمن 94 آغاز شد که در نخستین سال اجرای این طرح حدود 788 دستگاه خودرو تاکسی فرسوده استان با جایگزینی ماشین های جدید از رده خارج شدند.

علیدوست تعداد خودروهای تاکسی نوسازی شده در سال گذشته را برشمرد و تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده حدود هزار و 800 دستگاه تاکسی فرسوده گیلان در سال 96 تعویض شدند اما با توجه به تعداد بسیار بالای این تاکسی ها باید اقدامات جدی تری در این زمینه انجام شود.

وی تک شغلی بودن تاکسی داران و مشکلات بسیار زیاد آنان را مورد اشاره قرار داد و افزود: این قشر زحمتکش جامعه با وضعیت موجود اقتصادی که با آن مواجه هستیم به هیچ عنوان توانایی پرداخت سودهای کلان تسهیلات بانکی جهت نوسازی خودروهای خود را ندارند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تاکسیرانی گیلان ضمانت های بانکی را از دیگر مشکلات تاکسی داران اعلام کرد و گفت: معرفی دو ضامن جهت دریافت تسهیلات با نرخ سود 18 درصدی خارج از توان و ظرفیت قشر تاکسی داران است به همین علت روند نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری به کندی پیش می رود.

علیدوست از تعاملات مثبت اتحادیه تاکسی داران و سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد و عنوان کرد: سطح این ارتباطات تاکنون بسیار مطلوب بوده به طوری که گیلان به عنوان نخستین استان کشور مجوز تعویض تاکسی های فرسوده با خودروهای منطقه آزاد را از سازمان مناطق آزاد کشور دریافت کرد.

وی افزایش قیمت پرداخت عوارض تمدید کارت های شهری را از گلایه های تاکسی داران اعلام کرد و افزود: هماهنگ سازی در نظام پرداخت مبالغ جهت تمدید کارت های شهری و افزایش بهای آن از دیگر مشکلات قشر تاکسی داران گیلان است که موانع فراوانی را برای آنان ایجاد می کند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های تاکسیرانی گیلان از مصوبه جدید شورای شهر رشت ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی های شهری اقدام بسیار مطلوبی بود که انگیزه و رغبت لازم جهت ادامه فعالیت در قشر تاکسی داران را بالا می برد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code