| چهارشنبه، 10 آذر 1400

نگاه ایران: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطرح کردن استعفا رئیس جمهور از دسیسه های دشمنان است گفت: غالب مشکلات اقتصادی در کشور ربطی به تحریم ندارد بلکه حل آن ها نیازمند عزم و اراده قوی دولت و تیم اقتصادی آن است.

به گزارش فارس، اسدالله عباسی با اشاره به موضوع استعفای رئیس جمهوری و مطرح شدن عدم کفایت وی اظهار کرد: راه حل مشکلات کشور پهناور ایران تعامل، همفکری و همگرایی همه نیروها باهدف حل مشکلات مردم است.

وی با تأکید بر اینکه همه باید تلاش کنند تا توطئه و دسیسه های دشمنان خنثی شود افزود: نباید در زمینی که دشمن در آن طرح بازی ریخته و ما را به مجادله فرامی خواند، بازی کرد و عروسک خیمه شب بازی آن ها بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در برهه حساسی از کشور قرارگرفته ایم که فرصتی برای مطرح کردن مباحث بیهوده و بی ارزش نیست تصریح کرد: مطرح کردن مواضع و مباحثی همچون استعفا یا عدم کفایت رئیس جمهوری تنها هم صدایی با دشمنان انقلاب اسلامی و ضد منافع بزرگ ملت ایران است و تنها به تضعیف نظام می انجامد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بر لزوم همگرایی و پرهیز از تفرقه اندازی در مواضع کلان کشور تأکید کرد و گفت: همه مسئولان، نیروها و قوای اصلی و مردمی در نظام جمهوری اسلامی وظیفه دارند به دولت کمک کنند تا در راستای کاهش درد و آلام مردم ازجمله مباحث اقتصادی گام بردارند و از هیچ کمکی دریغ نکنند.

عباسی با اشاره به افزایش محسوس گرانی در کشور و نوسانات ارزی خاطرنشان کرد: همه مسئولان در کشور و کسانی که صاحب مقام و مسئولیت هستند باید تلاش کنند تا مشکلات اقتصادی مردم ازجمله مشکلات بازار ارز کاهش پیدا کند وگرنه تفرقه اندازی و اخلال در امور را دشمنان ایران و استکبار جهانی بسیار بهتر بلد هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به اینکه تفرقه و ایجاد اختلال در امور کلان کشور از اهداف دشمنان است و عده ای متأسفانه در داخل تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته اند بیان کرد: نباید تمامی نیروها عزم و انگیزه خود را به کار بگیرند تا به یکدیگر ضربه وارد کنند و از سرعت تلاش خود در راستای خدمت به مردم بکاهند و یا آن را تضعیف و خنثی کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطالبه گری و درخواست از مسئولین برای تلاش مضاعف را از خواسته نمایندگان مردم در خانه ملت برشمرد و افزود: مجلس شورای اسلامی درخواست مساعدت ویژه و مضاعف وزرای دولت و تیم اقتصادی آن را خواستار است و همچون گذشته اعلام می کند دولت باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم ازجمله در حوزه اقتصادی باشد.

وی با تأکید بر اینکه غالب مشکلات اقتصادی در کشور ربطی به تحریم ندارند بلکه نیازمند عزم و جدیت دولت هستیم اظهار کرد: بسیاری از مشکلات کشور با توجه و دقت نظر دولت و با استفاده از ظرفیت ها و توان داخلی نیروی انسانی و منابع موجود حل خواهد شد و نیازمند این هستیم که دولت اهتمام ویژه ای داشته باشد و از مباحث کلی و مطالبات مردم به سادگی عبور نکند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بر لزوم نظارت بیشتر بر چگونگی تعیین نرخ ارز و توزیع آن در کشور اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در رابطه با توزیع ارز در کشور ورود کرده و نظارت های خود را در این راستا تشدید کرده است.

عباسی با تأکید بر اینکه کسانی که نظم اقتصادی را بر هم می زنند و موجب اخلال در نظام مالی می شوند باید برخورد جدی با آن ها شود تصریح کرد: مجلس از دولت خواسته تا اعلام کند ارزهای توزیع شده را دقیقاً در اختیار چه کسانی قرار داده و مسیری که ارزها هزینه شده اند را نیز به مجلس اعلام کند تا آن گام بزرگی در حوزه شفافیت نظام اقتصادی و مالی کشور برداشته باشیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code