| سه شنبه، 08 فروردین 1402
مشاور عالی سازمان سنجش:
       کد خبر: 190361

نگاه ایران: مشاور عالی سازمان سنجش زمان انتشار کلید سوالات آزمون سراسری ۹۷ را اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال ۹۷ در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر، علوم تجربی و زبان های خارجه در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر روز های هفتم و هشتم تیر ماه ۹۷ در ۳۷۵ شهرستان کشور، ۴۷۹ حوزه امتحانی همچنین در ۲۵ حوزه امتحانی در ۲۲ کشور خارجی برگزار شده است.

وی ادامه داد: براساس گزارش های رسیده آزمون سراسری سال ۹۷ با نظم و کیفیت بسیار خوبی و با امنیت کامل برگزار شده است و به منظور دسترسی هرچه سریع تر داوطلبان به سوالات گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجه سوالات عمومی و اختصاصی هریک از این گروه ها بر روی سایت سازمان سنجش قرارگرفته است.

توکلی اضافه کرد: سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی علوم ریاضی و انسانی از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه هفتم تیر، گروه آزمایشی هنر از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه، گروه آزمایشی علوم تجربی از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در روز جمعه و گروه آزمایشی زبان خارجی از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روز جمعه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

توکلی اضافه کرد: کلید اولیه سوالات آزمون خارج از کشور از بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۳ تیر ماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی تأکید کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون در دهه دوم مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

توکلی اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از دریافت دفترچه راهنمای رشته های تحصیلی در دهه دوم مرداد می توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود در گروه های آزمایشی مجاز اقدام کنند.

وی گفت: نحوه انتخاب رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد پس از هماهنگی با مسئول دانشگاه مذکور توضیحات لازم در این خصوص در دفترچه راهنمای انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code