| یکشنبه، 01 خرداد 1401
نگاه ایران: عضو فراکسیون گردشگری مجلس، طرح تعطیلی زمستانی مدارس را بی ربط به رونق صنعت گردشگری کشور دانست و گفت: این طرح برای پخته شدن باید به مجلس بیاید.
محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح تعطیلی زمستانه مدارس، اظهار کرد: تعطیلی زمستانه مدارس در جهت افزایش گردشگری، طرحی ناپخته و غیر منطقی است که به بحث گردشگری کمک نمی کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مذکور برای پخته شدن باید به مجلس بیاید و پس از بررسی های کارشناسانه به تصویب نمایندگان ملت برسد، ادامه داد: در حال حاضر همین تعطیلات تابستانه که اسماً سه ماه ولی رسماً 4 ماهه است دانش آموزان را به طور کلی از درس و مدرسه دور می کند حال اگر تعطیلات دیگری نیز بخواهد به این حجم از تعطیلی اضافه شود، قطعا آموزش دانش آموزان سخت تر می شود.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته تعطیلاتشان بسیار کمتر از ایران است و میزان بالای تعطیلات مدارس در کشور به تحصیلات روند آموزشی دانش آموزان ضربه می زند.

قربانی اضافه کرد: بهتر است مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دلایل اصلی عدم رونق گردشگری در کشور بپردازند و پایه های اصلی این صنعت درآمدزا در هر کشور را مورد بازنگری قرار دهند.

وی توجه به توسعه زیرساخت گردشگری را مهم ترین مسئله خواند و بهبود وضعیت هتلینگ، ترانزیت، ارتقای خدمات دهی شرکت های گردشگری، کاهش دادن هزینه ها برای توریست، امنیت گردشگری، نوع ارتباط گیری با مسافران و معرفی جاذبه ها به گردشگران را از فاکتورهای اصلی بهبود وضعیت گردشگری در کشور برشمرد.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس استفاده از جذابیت های طبیعی را یکی دیگر از ظرفیت های مهم کشور دانست که از آن در حوزه گردشگری بهره گیری چندانی صورت نگرفته است و افزود: ایران دارای 14 اقلیم از 16 اقلیم دنیا است و باید برای بهره بردن از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد و تا این صنعت کمک حالی برای درآمدهای کشور باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی از هماهنگی های میان این سازمان و آموزش و پرورش برای تعطیلات زمستانه دانش آموزان خبر داد./

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code