| چهارشنبه، 10 آذر 1400

نگاه ایران: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت: طی روزهای جمعه تا چهارشنبه دمای هوا در برخی از مناطق گیلان به 42 درجه سانتیگراد می رسد و گیلانیان هفته گرمی را پیش روی خواهند داشت.

مازیار غلامی در گفت­گو با ایسنا گفت: بر اساس تحلیل خروجی آخرین الگوهای هواشناسی نشان دهنده استقرار و تداوم الگوی تابستانه و نیز تقویت تدریجی، موج هوای گرم و افزایش محسوس دما تا اواخر هفته آینده در منطقه است .

وی ادامه داد: افزایش دما طی روزهای جمعه تا یکشنبه محسوس تر خواهد بود.

غلامی افزود:طی روزهای جمعه تا چهارشنبه (هفته آینده) بیشینه دمای هوا در نواحی جلگه ای بین 34 تا 39 درجه سلسیوس و در نواحی جنوبی استان بین 37 تا 42 درجه سلسیوس پیش بینی می شود و قطعا با توجه به تاثیر توام رطوبت و دما در سطح زمین، احساس دما بالاتر از دمای پیش بینی شده خواهد بود.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان،توصیه کرد:به جهت پرهیز از گرمازدگی، بیماران قلبی - عروقی، ریوی، سالمندان، کودکان و ... در ساعات اوج گرما(ظهر ها) از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند و همچنین جهت مدیریت در مصرف بهینه آب و برق تمهیدات لازم به کار گرفته شود و با توجه به شکل گیری جریانات جنوبی گردشگران از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی جدا خودداری کنند و در صورت نیاز،هنگام خروج از جنگل کانون آتش را بادقت خاموش کنند .

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code