| شنبه، 27 دی 1399
استاندار گیلان در آیین افتتاح چند پروژه با حضور معاون اول رئیس جمهور:
       کد خبر: 189661
نگاه ایران: استاندار گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد انزلی با پتانسیل های بالای موجود می تواند کانون توسعه در تمامی محورها باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه های زیرساختی،گردشگری و صنعتی و همچنین راه اندازی کریدور بین المللی چین قزاقزستان ایران که با حضور معاون اول رییس جمهور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد با ابراز خرسندی از سفر دکتر اسحاق جهانگیری به گیلان اظهار داشت: پروژه هایی که امروز افتتاح شد توسعه و رونق اقتصادی را برای استان به دنبال دارد.

وی با اشاره به سابقه دیرینه تجارت در گیلان تصریح کرد: متاسفانه این رویکرد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در دهه های اخیر با رکود مواجه شد.

دکتر سالاری کریدور بین المللی چین- قزاقزستان-ایران را موجب احیاء مبادلات با کشورهای همسایه خواند و افزود: توسعه این رویکرد نیازمند حمایت های دولتمردان تدبیر و امید است.

استاندار گیلان به سیاست های مستمر دولت تدبیر و امید در حوزه افزایش ارتباط با کشورهای مختلف دنیا به ویژه کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: این نگاه جامع نگر و بهره مندی از سیاست های آن می تواند در افزایش کریدورهای مشترک با دیگر کشورها موثر باشد.

وی به افتتاح پروژه های حوزه صنعت و نیز گردشگری در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: توسعه گردشگری در گیلان علاوه بر افزایش ظرفیت میزبانی مسافران در ایام مختلف می تواند رونق اقتصادی و رشد میزان اشتغال را به همراه آورد.

نماینده عالی دولت در گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور خواند که با پتانسیل های بالا می تواند کانون توسعه در تمامی محورها باشد .

وی در پایان خواستار نگاه ویژه دولت به منطقه آزاد انزلی با ارائه تسهیلات ویژه همچون معافیت مالیاتی ،معافیت گمرکی و ... شد و خاطرنشان کرد: رونق و توسعه گیلان با حمایت دولت تدبیر و امید محقق می شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code