| شنبه، 04 تیر 1401
نگاه ایران: معاونی عمرانی استاندار گیلان رانش زمین در روستای کاکرود براثر جاری شدن سیل را وسیع و بی سابقه برشمرد و گفت: تاکنون شمار کشته شدگان حادثه سیل کاکرود رودسر به چهار تن رسیده است.

حجت شعبان پور دقایقی پیش در گفت وگو با فارس، با اشاره به جاری شدن سیل و وقوع رانش زمین در روستای کاکرود بخش رحیم آباد رودسر اظهار کرد: این سیل براثر بارش حدوداً 20 دقیقه ای و رگباری باران در ساعت 17 و 30 دقیقه روز گذشته جاری شد و در پی آن بخش وسیعی از روستای کاکرود بخش رحیم آباد رودسر که در حاشیه رودخانه قرار دارد، دچار رانش شد.

وی با اشاره به خسارت های عمرانی در بخش رحیم آباد براثر سیل روز گذشته افزود: راه ارتباطی حدود 70 روستا براثر شدت سیلاب کاملاً قطع شده است.

معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به خسارت های جانی سیلاب روز گذشته کاکرود گفت: تاکنون چهار تن از هم استانی های ما در این حادثه جان خود را ازدست داده اند.

وی با اعلام اینکه سیل روز گذشته کاکرود چهار منزل مسکونی را با خود برده است افزود: دو زن، یک بچه دوساله و یک زن که در روستا مستأجر بوده از کشته شدگان فعلی این حادثه هستند.

شعبان پور با اشاره به اذعان برخی از شاهدان عینی در روستای کاکرود مبنی بر اینکه چند تن از سرنشینان در خودروها حضور داشتند که شدت سیلاب آن ها را با خود برده خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 گروه هلال احمر از جلگه تا مناطق مختلف حاشیه این رودخانه حضور دارد و مشغول عملیات امداد و نجات هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ جسد و پیکری جز چهار نفر پیداشده در طی عملیات کاوش پیدا نشده تصریح کرد: مردم و اهالی محل و بخش در کنار نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی در حال کاوش و بررسی محل هستند.

معاون عمرانی استاندار گیلان از تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست استاندار صبح امروز در محل حادثه خبر داد و افزود: همه دستگاه های امدادی و خدماتی برای ارائه خدمات مضاعف به مردم در محل حادثه حضور دارند و مشغول امدادرسانی به آسیب دیدگان هستند.

شعبان پور با اشاره به تخریب زیرساخت های آب این روستا گفت: مقررشده آب روستای کاکرود که حدود 100 متر نیاز به لوله انتقال دارد فراهم و در اولین فرصت دسترسی مردم به آب آشامیدنی ممکن شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه به تأسیسات برق روستا آسیبی وارد نشده افزود: مردم روستا از برق برخوردار هستند و هیچ جای روستا گزارشی مبنی بر قطعی برق مشاهده نشده است.

معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به تخریب راه ارتباطی و قطع آمدوشد در 70 روستای بخش رحیم آباد بیان کرد: علاوه بر راه اصلی این روستا از راه ارتباطی دیگری برخوردار است و علاوه بر آن ماشین آلات راه و شهرستان در حال تسطیح شانه این راه برای آمدوشد روان تر از سوی است.

شعبان پور با اشاره به همکاری همه نهادهای مسئول، نیروی انتظامی و سپاه و بسیج افزود: همه دستگاه های متولی و مسئول در تلاش هستند تا ابتدا مفقودان را شناسایی و ساماندهی و سپس در جهت ارائه خدمات زیرساختی برای مردم تلاش کنند.

وی از مساعدت رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور با استاندار در جهت تسریع خدمات به آسیب دیدگان خبر داد و گفت: نوبخت طی تماسی که با استاندار گیلان داشته اعتباری را به صورت تنخواه در اختیار استاندار قرار داده است.

معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به بی سابقه و بسیار وسیع بودن بیان کرد: برای جبران خسارت ها و عملیات عمرانی آینده در روستا باید اقدام کارشناسی و اساسی صورت بگیرد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code