| دوشنبه، 07 آذر 1401
در جریان سفر یک روزه استاندار به آستانه اشرفیه صورت گرفت؛
       کد خبر: 187731
نگاه ایران: دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در جریان سفر یک روزه به شهرستان آستانه اشرفیه با حضور در منزل با سید امیر فخرموسوی از شاعران و پیشکسوتان تئاتر گیلان دیدار کرد.

در این دیدار سیدامیر فخرموسوی ضمن بیان خاطراتی از برگزاری شب های شعر سال های انقلاب و چند قطعه از سروده های خود را قرائت کرد.

سید امیر فخرموسوی از هنرمندان بنام عرصه نمایش و همچنین شاعران توانمندی است توانایی است که سال ها به فرهنگ و هنر استان گیلان بویژه در ایام انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس خدمت کرده است.

از این هنرمند پیشکسوت تاکنون چندین عنوان کتاب شعر و کاست اشعار گیلکی منتشر شده است.

استاندار گیلان در پایان این دیدار با اهداء لوح سپاس از تلاش های سیدامیر فخرموسوی در عرصه فرهنگ و هنر قدردانی کرد.

دکتر سالاری پس از این دیدار با حضور در حرم مطهر آقاسیدجلال الدین اشرف ضمن زیارت و ادای احترام در نماز جماعت مغرب و عشا شرکت کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین همزمان با سالگرد ارتحال آیت الله امینیان امام جمعه فقید آستانه اشرفیه با حضور بر مزار وی و قرائت فاتحه یاد و نام این عالم ربانی را گرامی داشت.

دیدار استاندار گیلان با خانواده شهیدان خوش سیرت

دکتر مصطفی سالاری در ادامه سفر یک روزه به شهرستان آستانه اشرفیه در دیدار با خانواده شهیدان خوش سیرت افزود:  کسانی که در روزهای دفاع مقدس ایثار کردند امروز نیز از آبروی خود برای کشور فداکاری می کنند.

سردار شهید مهدی خوش سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که پس از حضور موثر در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس و پس از ۱۳ مرحله جانبازی در سال 1366 و در سن 27 سالگی در عملیات نصر 4 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید حسین خوش سیرت در سال 1363 و شهید رضا خوش سیرت نیز در سال 64 در سن 30 سالگی در عملیات والفجر 8  به شهادت رسیدند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code