| پنجشنبه، 17 آذر 1401
استاندار گیلان در نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد استان عنوان کرد:
       کد خبر: 187600
نگاه ایران: استاندار گیلان قضاوت منصفانه نسبت به عملکرد دیگران را از عوامل تقویت سرمایه های اجتماعی برشمرد و خاطر نشان کرد: نیاز امروز کشور، پاسداشت بیش از پیش سرمایه های اجتماعی آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در نشست صمیمی با سازمان های مردم نهاد استان که در محل سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد قضاوت منصفانه نسبت به عملکرد دیگران را از عوامل تقویت سرمایه های اجتماعی برشمرد و خاطر نشان کرد: نیاز امروز کشور، پاسداشت بیش از پیش سرمایه های اجتماعی آن است.

دکتر سالاری افزایش اعتماد و اعتماد سازی را از جمله کارکردهای مهم سازمان های مردم نهاد برشمرد و گفت : با مخدوش شدن سرمایه های اجتماعی، هیچ گروه و سازمانی نخواهد توانست به صورت کارا و موثر نقش خود را ایفاء کند.

وی با اشاره به اهمیت تقویت سرمایه های اجتماعی خواستار توجه ویژه همگان در جهت تحقق این مهم شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به ارزش کار سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: شما عزیزان عمر و وقت خود را بدون داشتن نیاز و منفعت صرف حل مسائل عمومی جامعه می کنید و این بسیار ارزشمند و برای همه قابل احترام است.

وی توسعه پایدار را از جمله اهداف سازمان های مردم نهاد برشمرد و افزود: هدف سازمان های مردم نهاد و دولت در رفع مسائل جامعه و دست یابی به توسعه پایدار مشترک است.

دکتر سالاری با اشاره به سخنان تخصصی مطرح شده از سوی فعالان سازمان های مردم نهاد در این نشست با بیان اینکه افرادی که تخصصی سخن می گویند قطعاً عمق کار آنان بیشتر است اظهار داشت : فعالیت تخصصی شما در حوزه های مختلف قابل تحسین است.

دکتر سالاری جمع شدن افراد در کنار یکدیگر و تشکیل سازمان را موجب کارایی بیشتر و رساتر شدن صدای آنان عنوان کرد و افزود: با پیوند افراد در قالب سازمان شاهد عمکرد حرفه ای و شنیدن صدای رساتر خواهیم بود .

وی هدف سازمان های مردم نهاد و دولت را در حل دغدغه های جامعه،  مشترک دانست و افزود : سازمان های مردم نهاد نه در مقابل و نه در زیرمجموعه دولت هستند بلکه با عملکرد حرفه ای و تخصصی خود در کنار دولت قرار دارند  .

نماینده عالی دولت در گیلان تعداد سازمان های مردم نهاد در استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: علاوه بر مباحث کمی، کیفیت خدمات رسانی و تأثیر افراد بسیار از جمله موارد مهمی به شمار می رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم .

استاندار گیلان خواستار تأثیرگذاری بیشتر سازمان های مردم نهاد در جامعه شد و تصریح کرد: با عشق، علاقه و تأثیرگذاری بیشر در جهت حل مسائل جامعه نقش آفرینی کنید.

دکتر سالاری کار مردمی و فرهنگ سازی در این بخش را بسیار ارزشمند دانست و افزود: انشاء الله روز به روز شاهد توسعه این مهم باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به جوان بودن قالب اعضای حاضر در نشست اظهار داشت : پایین بودن میانگین سنی سازمان های مردم نهاد و تفاوت آن با ترکیب سنی سیاسیون نشان از آن است که شما عزیزان دغدغه جدید تری از جامعه را شناخته و در جهت حل آن پا به عرصه گذاشته اید.

استاندار گیلان بر لزوم بهره گیری و استفاده حداکثری سازمان های مردم نهاد از ظرفیت و توانمندی های موجود در جهت رشد و توسعه استان تأکید کرد و گفت : تشکل های مردمی می توانند نقش مهمی را در تقویت کارآفرینی ایفا کنند .

نماینده عالی دولت در گیلان  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بی نظیر گردشگری استان تصریح کرد: توجه به بخش گردشگری به مفهوم غافل شدن از سایر بخش های توسعه ای استان نظیر کشاورزی، تجارت و صنعت نیست .

دکتر سالاری با اشاره به تعریف محورهای 32 گانه در بخش گردشگری تصریح کرد: گردشگری را تنها محدود به بوم گردی ندانید.

دکتر سالاری در ادامه حفاظت از محیط زیست را از جمله اولویت های مهم استان برشمرد و افزود: در اجرای طرح های گردشگری رعایت مسائل زیست محیطی برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به شدت از آنها دفاع می کنیم

وی تقویت گفتمان توسعه گردشگری با اولویت محیط زیست را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و افزود : استفاده نکردن از منابع طبیعی لزوما به معنای حفظ آن نیست .

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه سخت گیری بنده در مسائل زیست محیطی حتی بیشتر از ادارات متولی آن است تصریح کرد : معتقدم که با رعایت الزامات زیست محیطی می توان پروژه های مختلف گردشگری را انجام داد .

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت لایروبی و احیای آب بندان های استان افزود: با تحقق این مهم خواهیم توانست معادل 5 برابر ظرفیت آب گیری سد شفارود را در طی مدت یکسال به ظرفیت منابع آبی استان بیافزاییم.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: باید از ظرفیت و مواهب طبیعی که خداوند به این استان عنایت فرموده به نحو مطلوب و شایسته در جهت توسعه گیلان بهره گیریم.

وی با بیان اینکه از پیشنهادات کاربردی استقبال می کنم گفت: پیشنهادات باید اجرایی و قابل تحقق باشد.

در این نشست جمعی از فعالان سازمان های مردم نهاد به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code