| شنبه، 12 آذر 1401
واکنش «لاریجانی» به برخی توهین‌ها به «صالحی» و دیگر افراد در روز قدس؛
       کد خبر: 187076
نگاه ایران: رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون امنیت ملی ماموریت داد تا نظارت لازم را برای تحقق دستورات رهبری به سازمان انرژی اتمی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی صبح امروز (یک شنبه) مجلس با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره) گفت: پاسداشت سالروز پیشوای بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی که با حضور پرشور ملت برگزار شد و عظمت و اراده ملت در پایبندی به راه امام را نشان داد تسلیت عرض می کنیم.

وی افزود: یکی از میراث گرانقدر امام (ره) روز قدس است که با حضور مردم در صحنه برای جهانیان به نمایش گذاشته شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی سالروز رحلت امام خمینی به خوبی عظمت مقام امام و اهمیت راه او را بیان داشتند که تاثیر سیره امام و توجه به آن از جمله نیازهای امروز جامعه ایران است.

وی با اشاره به هشدارهای رهبری در خصوص مذاکرات برجام خاطرنشان کرد: سخنان ایشان در مسئله هسته ای چه برای مذاکرات با اروپا اهمیت ویژه ای داشت و چه برای آمادگی در فعال شدن بخش هایی از صنعت هسته ای حائز اهمیت است.

رئیس مجلس تاکید کرد: دستورات رهبری در این مقطع حساس به موقع بود و رییس سازمان انرژی اتمی باید با جدیت این دستورات را به انجام برساند و کمیسیون امنیت ملی مجلس باید پیگیری مستمر در جهت تحقق آن داشته باشد.

رییس مجلس با اشاره به برخی شعارها علیه علی اکبر صالحی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: در این راهپیمایی برخی توهین ها به رییس سازمان انرژی اتمی و افراد دیگر شد که به هیچ وجه درست نبود. آقای دکتر صالحی فردی دانشمند، مخلص و آگاه به مسائل هسته ای است که باید قدر ایشان را دانست. اصولا هم توهین به هر کس در چنین مجامع ملی خلاف عقل و اخلاق است. لاریجانی اضافه کرد: ما شاهد دوره گردی نخست وزیر پلید رژیم صهیونیستی در اروپا برای همراه کردن کشورهای اروپایی با آمریکا در خروج از توافق هسته ای هستیم. به نظر می رسد با ضربه خوردن تروریست ها در عراق و سوریه، این رژیم ماجراجو به دنبال ایجاد بحران دیگری در منطقه است تا بر مشکلات داخلی و خارجی آن سرپوش بگذارد. وی با بیان اینکه ایران با تدبیر خواست ملت را دنبال می کند، یادآور شد: این موضوع باید روشن باشد که مسئولان ایران منتظر وعده های بی زمان اروپا نمی مانند، به هر حال زمان مذاکرات در حال اتمام است و اگر اروپا این توانمندی را در خود می بیند که توافق هسته ای را حفظ کند باید تصمیم خود را صریح و سریع اعلام کند چرا که در غیر این صورت ایران گام های بعدی را در زمینه هسته ای و مسائل دیگر بر می دارد. رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود با تاکید بر ضرورت تدبیر دولت برای طراحی مدل بودجه ای متناسب با شرایط پیش رو برای تامین نیازهای اصلی کشور، گفت: در این زمینه شورای هماهنگی اقتصادی باید گام های سریع تری بردارد اما کمیسیون برنامه و بودجه هم لازم است در نشست هایی با سازمان برنامه و بودجه، سیمای روشنی از نحوه فعالیت دولت در شرایط جدید به دست بیاورد و اگر نیازی به تغییرات قانون بودجه است برای آن فکری کند. لاریجانی با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهور آمریکا، اظهار کرد: صدر و ذیل سخنان ایشان تناسب چندانی با هم نداشت چرا که از یک طرف تصمیمات توهم آمیز اخیر آمریکا در منطقه را دنبال کرد و به نظر می رسد ترامپ واقعیات صحنه سیاسی را با حالت دفعی، روانی، شعف انگیز و تصنعی خلط کرده که چندان محل توجه ما نیست و مانعی ندارد در این خوش خیالی بماند. رییس مجلس ادامه داد: در همین حال که از تحریم های سنگین علیه ایران حرف می زنند مدعی ضرورت گفت وگوی جدید برای حل مسائل شده اند، اینقدر این سخنان ناشیانه بیان می شود که به نظر می رسد ایشان قلمروی سیاست را با چانه زنی های میدان تره بار اشتباه گرفته است. وقتی او توافق هسته ای را که بعد از چند سال مذاکره حاصل شده بدون توجه به توافقات اخلاقی و حرفه ای به راحتی زیر پا می گذارد چه توقعی است که در مقابل این ژارژخواهی ها کسی به او توجه کند. دنیای سیاست محل مراودات و محاسبات عقلانی است و نه رفتار بی نزاکت سیاسی. آمریکا هم مطمئن باشد ملت ایران در مقابل دشمنی های آمریکا و صهیونیست ها با اراده قوی تحت رهبری های داهیانه حضرت آیت الله خامنه ای به راه خود ادامه می دهد. وی در پایان رحلت حجت الاسلام دکتر احمدی را به جامعه دانشگاهی و حوزوی تسلیت گفت و از خدا برای وی آرزوی علو درجات کرد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code