| سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401
وکیل تامین اجتماعی:
       کد خبر: 18662

نگاه ایران: وکیل سازمان تامین اجتماعی گفت: حتما با مراجعه به دادگاه پیگیری خواهیم کرد که آیا مرتضوی اجازه کتبی خروج از کشور را داشته یا خیر. مجتبی نظری در مورد سفر مرتضوی به کربلا گفت: مرتضوی محکومیت یک سال حبس را در پرونده خود دارد و ما منتظر تایید آن هستیم علاوه بر آن یک پرونده دیگری نیز در حال رسیدگی است که جلسه بعدی آن به شانزده دی ماه موکول شده است.

وی افزود: اصل بر این است  متهمی که تحت تعقیب دادسرا قراردارد بدون اجازه کتبی قاضی نمی توان از منطقه حوزه قضایی خارج شود چراکه احتمال عدم بازگشت او٬ مثل خیلی متهمان وجود دارد.  تاجایی که اطلاع دارم مرتضوی برای خروج از کشور وثیقه ای هم نگذاشته است.

وکیل سازمان تامین اجتماعی یادرآور شد: اگرچه زیارت کربلا امری مستحب است٬ اما به نظر می رسد اجازه این سفر به چنین متهمی بیشتر از ثواب ضرر دارد؛ چراکه برای مردم به ویژه کسانی که عضو تامین اجتماعی هستند شائبه و نگرانی ایجاد می کند.

نظری در پایان اظهار داشت: حتما با مراجعه به دادگاه پیگیری خواهیم کرد که آیا متهم اجازه کتبی خروج از کشور را داشته یا خیر؛  تا جایی که می دانم چنین اجازه ای وجود نداشته است٬ اما گویا وی هنوز خود را در سمت قبلی خود در دادستانی می داند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code