| دوشنبه، 10 مهر 1402
نگاه ایران: نایب رئیس فراکسیون مستقلین درباره چرایی اقدامات تندروها در مجلس، گفت: یک گروهی از بیرون مجلس به تندروهای داخل مجلس پیام می دهند و آنها هم امیدوار شده اند که تا پایان سال رئیس جمهور را استیضاح و برکنار می کنیم.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلین با اشاره به حملات تندروها بعد از خروج آمریکا از برجام در مجلس، گفت: متاسفانه اگر یک نظرسنجی در جامعه کنید مردم نگاهش نسبت به مجلس مناسب نیست و مجلس با عملکردی که داشته بسیار بسیار تخریب شده است.

او گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که مجلس جای گفتمان حکیمانه است اما شاهد هستیم که بسیار ناآگاهانه پرچم یک کشور در جایگاهی که باید زبان ملت باشد به آتش کشیده می شود. ملت از این اقدامات هم راضی نیستند و می گویند که ما شما را به مجلس نفرستادیم تا پرچم آتش بزنید، شما را فرستادیم تا از حقوق ما دفاع کنید. برای مثال شما برای پرونده ای وکیل می گیرید، اینکه این وکیل در دادگاه کاغذی را آتش بزند خوب است یا وکیلی که از حقوق شما دفاع کند؟ ما وکیل هستیم و باید حکیمانه، عاقلانه و منطقی دفاع کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به حواشی ایجاد شده در جلسه بررسی لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم، ادامه داد: تندروها در مجلس پلاکارد بالا می گیرند که نمی گذاریم قانون تصویب شود که در نوع خود بی نظیر است. شاید در کشورهای عقب افتاده چنین رفتارهایی دیده شود اما در کشوری با پارلمان 100 ساله چنین چیزی را نداشتیم. بنابراین با این اوصاف دیدگاه افکار عمومی به مجلس خوب نیست.

جعفرزاده خطاب به تندروهای مجلس، گفت: به همکارانم توصیه می کنم که از ادامه اقداماتشان پرهیز کنند. در فاصله یک سال و اندی مانده به انتخابات 98 که مردم می خواهند در مورد مجلس قضاوت کنند باید رفتارهایمان را درست کنیم. بعید می دانم که این رفتارها را رهبر انقلاب تأیید کند و قطعاً تأیید نمی کند؛ چون مخالف چند قطبی شدن، اختلافات و درگیری و دعوا هستند. هیچ کس در این مجلس از سایر نمایندگان، نماینده تر نیست و هیچ کس در مجلس انقلابی تر، ولایت مدارتر و دلسوزتر از سایرین نیست و همه به یک اندازه هستیم و این تشخیصی است که ملت دادند.

او تاکید کرد: بنابراین به نظر می رسد ادامه روند تندروها، کار مجلس را در انتخابات 98 سخت خواهد کرد و مردم به چنین افرادی دیگر رأی نخواهند داد. همانطور که دیدیم در همه ادوار به تدریج تندروها حذف شدند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین در خصوص چرایی اقدامات تندروها در مجلس، گفت: یک گروهی از بیرون مجلس به دنبال ایجاد مشکلاتی برای دولت هستند و حتی اعلام می کنند که رئیس جمهور تا پایان سال استیضاح بشود و برکنار بشود... این افراد به تندروهای داخل مجلس پیام می دهند و آنها نیز امیدوار شده اند که تا پایان سال رئیس جمهور را استیضاح و برکنار می کنیم.

جعفرزاده گفت: در شرایط کنونی که ترامپ از برجام خارج شده، اتحادیه اروپا یکی به نعل می کوبد و یکی به میخ و وزیر خارجه امریکا 12 شرط برای ایران می گذارد، ما باید در داخل جنگ داخلی راه بیاندازیم؟ جنگ داخلی الزاماً اسلحه کشیدن نیست بلکه کارشکنی و کار انجام ندادن هم به معنای راه انداختن جنگ داخلی است. باید با وحدت، وفاق ملی و دوستی کنار همدیگر بایستیم. تندروها وارد مسائلی می شوند که این مسائل به نفع کشور نیست.

او درباره چرایی بلند بودن صدای اقلیت ها در مجلس، گفت: طرف مقابل تندروها آدم های منطقی و عاقلی هستند که بر اساس مدار منطق حرکت می کنند و این ها نمی توانند صدایشان را بلند و یا کلفت کنند. جامعه بعدها قضاوت خودش را در خصوص تندروها نشان خواهد داد و این افراد به ته صف خواهند رفت.

به گزارش اعتمادآنلاین؛ این نماینده مجلس ادامه داد: مشکلات مردم مسائلی که تندروها عنوان می کنند، نیست.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code