| یکشنبه، 13 آذر 1401

 صاحب مقصودی

در رشت همه امپراطور را می شناسند و دوستش دارند، پگاه را تا فینال جام حذفی بالا برد، در هفتمین دوره لیگ برتر هم هدایت پگاه انتهای جدولی را در میانه راه به دست گرفت و با نتایج قابل توجهی که کسب کرد، مانع از سقوط آن به لیگ یک شد، اما اینکه هنوز مهر قراردادش با سپیدرود خشک نشده، بگوید : " بدون شک با بودجه سپیدرود، برنامه ای برای کسب سهمیه و بالای جدول نداریم و همین قدر که ثبات در لیگ برتر را به نتیجه برسانیم و برای بقا دغدغه نداشته باشیم برای ما کافی است. " اصلا برای اهالی دو آتیشه فوتبال رشت قابل قبول نیست.

سپیدرود در شرایطی به مراتب اسفناک تر از این، با تیم های تا بن دندان مسلح در لیگ یک و دو حتی همین لیگ برتر مبارزه کرد و خود را بالا کشید و حفظ کرد و حال که شرایط مناسب تری دارد، قطعا انتظار نیز بیش از اینهاست و اینکه امپراطور تا قبل از امضای قرارداد روزه سکوت بگیرد و بعد از امضا یادش بیفتد بودجه سپیدرود کم است و دعوایی نیز بین مالک و سرمربی محبوب قبلی وجود دارد اصلا قابل قبول نیست.

وی حتی یکی دو هفته قبل که هنوز سرمربی ملوان بود در مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران جوان، فوتبال رشت را ناپاک خواند و گفت: " در سال ۸۶ که من سرمربی تیم پگاه گیلان بودم افرادی مرا تهدید کردند که باید برای تمدید قراردادت مبلغی را به ما بدهی چون این ما هستیم که تو را در تیم نگه می داریم. من نیز در آن زمان این ماجرا را برای مسئولان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تعریف کردم و خواستار برخورد با این افراد شدم اما متاسفانه هیچ گونه برخوردی با آنها نشد."

و همین دست نشان به محض امضای قرارداد با دیگر تیم رشتی یعنی سپیدرود، لحن کلامش بعد از دو هفته عوض می شود و اینگونه به تعریف و تمجید از فوتبال رشت می پردازد: " خاطرات خوبی با پگاه گیلان در رشت داشتم و امیدوارم بتوانم این خاطرات را تکرار کرده یا بهتر از آن را داشته باشیم. آن روزها، مسئولیت قشنگی بود که توانستیم به کمک هواداران روزهای خوبی برای پگاه و مردم رشت رقم بزنیم. "

نکته جالب دیگر اینکه در حالیکه دعوای مالک و سرمربی سپیدرود، دیگر بین المللی شده بود، دست نشان به عنوان یک فوتبالی و به عنوان یک مربی که درست بیخ گوش فوتبال رشت مربیگری می کرد، از آن اظهار بی اطلاعی می کند و بعد از امضای قراردادش با سپیدرود می گوید: " در همین یکی، دو روز اخیر متوجه جریانات تن زاده و علی کریمی شدم. علی کریمی در کل فوتبال ایران محبوب است و طبیعی است تن زاده با وجود همه زحماتی که در این باشگاه کشیده است روبه روی شخصی به نام علی کریمی با مشکل روبه رو می شود. کریمی از دوستان من است و من می دانم مردم چقدر او را دوست دارند از این رو نمی شود با محبوبیت او مبارزه کرد و طبیعی است تن زاده در مقایسه با کریمی محبوبیت ندارد. "

با همه این احوال، اینها را نگفتیم که سنگی جلوی پای امپراطور بیاندازیم و یا چوب لای چرخ توسعه سپیدرود گذاشته باشیم، چراکه نادر دست نشان را همه می شناسند، اگرچه در فصل اخیر موفق نبود ملوان را به لیگ برتر برساند اما اینکار را پیشتر با تیم های نفت ابادان، نفت تهران، مس کرمان و استیل آذین انجام داده بود و یکی از موفق ترین و محبوب ترین مربیان کشورست و جالب تر اینکه این مربی سنتی لااقل در یک دهه اخیر هرگز بیکار نبوده و همیشه با تیمی چه در لیگ یک و یا چه در لیگ برتر   مشغول بوده است.

با همه این احوال این مطالب را یادآوری کرده ایم که بگویم آقای امپراطور ما ( رسانه ها ) شما رو رصد می کنیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code