| سه شنبه، 06 مهر 1400
برترین گلزن گیلانی آسیا در لیگ برتر فوتسال بانوان:
       کد خبر: 183797
نگاه ایران: برترین گلزن گیلانی آسیا در لیگ برتر فوتسال بانوان گفت: دیدارهای لیگ برتر فوتسال بانوان در حالی پخش زنده ندارد که بازیکنان باحجاب کامل اسلامی در زمین حاضر می شوند؛ پخش زنده مسابقات انگیزه بازیکنان را افزایش می دهد.

به گزارش فارس، فاطمه اعتدادی با اشاره با سطح بالای مسابقات آسیایی تایلند اظهار کرد: کیفیت این رقابت ها به مراتب بالاتر از دوره های گذشته بوده است و تیم های مدعی، باکیفیت بالاتر در این جام حضور پیدا کردند؛ چین و ژاپن مهم ترین رقیب ایران در این مسابقات بودند که بازی سختی مقابل این تیم ها برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه برای تک تک بازی ها برنامه داشتیم افزود: تمامی رقبا در این جام قدرتمند ظاهر شدند؛ به عنوان مثال پیروزی پنج بر صفر مقابل ویتنام را مدیون هوش بالای کادر فنی هستیم؛ همین ویتنام در دیدار رده بندی توانست تیم قدرتمند تایلند را با تساوی بدون گل متوقف کند و در ضربات پنالتی شکست خورد.

ملی پوش گیلانی فوتسال بانوان با اشاره اینکه حساب بازی فینال از سایر دیدارها جداست تصریح کرد: در دیدار فینال مطابق دستور کادر فنی، هدفمان کنترل بازی در نیمه نخست و گلزنی در توپ های برگشتی بود؛ در نیمه دوم توانستیم با زدن نخستین گل، خط دفاعی ژاپنی ها را درهم بشکنیم و در ادامه با زدن گل های بیشتر نبض بازی را در دست بگیریم.

اعتدادی با گلایه از عدم پخش بازی های این تیم در مسابقات آسیایی تایلند گفت: بازیکنان ایرانی در مسابقات با پوشش کامل اسلامی به میدان می روند و دست کم انتظارمان این بود که دیدار فینالمان مقابل ژاپن به صورت زنده و مستقیم از شبکه های تلویزیونی ایران پخش شود، پخش زنده مسابقات باعث می شود که همه بازیکنان دیده شوند و تنها گل زنان مطرح نشوند، برای موفقیت یک تیم همه بازیکنان زحمت می کشند.

خانم گل گیلانی سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال بانوان گفت: دیدارهای لیگ برتر فوتسال بانوان در حالی پخش زنده نمی شود که بازیکنان باحجاب کامل اسلامی در زمین حاضر می شوند؛ پخش زنده مسابقات علاوه بر اینکه باعث می شود انگیزه بازیکنان افزایش یابد می تواند باعث شود اسپانسرها رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در این لیگ را داشته باشند.

وی با بیان اینکه قرارداد کل بازیکنان یک تیم فوتسال در بخش بانوان به اندازه یک فوتبالیست نمی شود گفت: به عنوان یک ملی پوش و خانم گل مسابقات قراردادی 35 میلیون تومانی با دانشگاه آزاد داشتم این در حالی است که بازیکنان سکونشین فوتبال در بخش مردان قراردادی به مراتب بالاتر دارند و پخش زنده مسابقات می تواند باعث بالا رفتن قرارداد بازیکنان شود.

اعتدادی با بیان اینکه برای قهرمانی در مسابقات آسیایی تایلند 1200 دلار پاداش تعیین شد افزود: 700 دلار از این پاداش پیش از مسابقه فینال به بازیکنان پرداخت شد و مابقی آن قرار است ظرف روزهای آینده به بازیکنان داده شود؛ این پاداش برای قهرمانی در آسیا کافی نیست و به هیچ وجه نمی تواند هزینه های مادی و معنوی بازیکنان را جبران کند.

وی با اشاره به اینکه قسمت نبود در بازی فینال گلزنی کند گفت: در دیدار فینال همانند سایر مسابقات جام، تفکرات سرمربی تیم را به خوبی در زمین اجرا کردم و توانستم نمره قبولی از سوی کادر فنی بگیرم؛ علاوه بر خانم گلی مسابقات، کاندیدای برترین بازیکن جام بودم و خوشحالم که عملکرد خوبی از خود برجای گذاشته و دینم را به کشورم ادا کنم.

ملی پوش گیلانی فوتسال بانوان با اذعان به اینکه تنها به دلیل یک پاس گل کمتر، خانم گلی بازی ها را از دست داد گفت: در این مسابقات موفق شدم 9 گل به ثمر برسانم که هم تعداد گل های سارا شیر بیگی و آنا آمیشیرو از ژاپن است؛ طبق قانون فوتسال آسیا هنگامی که تعداد گل ها یکسان باشد ملاک را تعداد پاس های گل قرار می دهند که شیر بیگی با سه پاس گل موفق شد خانم گلی رقابت ها را کسب کند.

برترین گل زن فوتسال بانوان آسیا گفت: تلخی عدم کسب خانم گلی مسابقات خیلی زود در هیاهوی شادی قهرمانی جام از بین رفت و مدال طلای مسابقات آسیایی تایلند شیرینی و حلاوت خاصی دارد که غیرقابل توصیف است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code