| پنجشنبه، 20 مرداد 1401

نگاه ایران: حجت شعبانپور در جلسه کمیته حمل و نقل هوایی که عصر یکشنبه برگزار شد با تاکید بر ضرورت حل مشکلات مربوط به صنعت حمل و نقل هوایی گیلان اظهار کرد: لازم است که درکنار کمیته حمل و نقل هوایی، اتاق فکری برای حل مشکلات این صنعت نیز تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان؛ وی رد شدن تمام مکاتبات مربوط به صنعت حمل و نقل هوایی را از فیلتر این کمیته ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تمام دستگاه های زیربط نیز باید در تهیه زیر ساخت های مورد نیاز در این زمینه همکاری کنند.

معاون عمرانی استاندار گیلان بر ضرورت تقویت و ساماندهی پرواز عتبات عالیات از رشت تاکید کرد و افزود: پروازهای زیارتی از طرف این نهاد باید فعال شده و حداقل به هفته ای یک پرواز برسد.

شعبانپور همچنین گفت: زمانی حلقه گردشگری در گیلان تکمیل می شود که تمام زیرساخت ها برای پذیرش گردشگر فراهم شده که ایجاد جذابیت در بازارهای شهری و تامین هتل از جمله این زیر ساخت ها است.

وی حضور مسولان استانی در بین المللی کردن فرودگاه سردار جنگل را ضروری برشمرد و افزود: همه دستگاه های زیربط در این زمینه باید همکاری های لازم را داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار گیلان تاکید کرد: تشریح اقدامات انجام شده برای رفع موانع تجاری سازی فرودگاه  از طرف اتاق بازرگانی و تهیه گزارش ماهانه پرواز عتبات عالیات از سوی این نهاد از طریق کمیته حمل و نقل هوایی استان پیگیری می شود.

بنیه پروازی در فرودگاه رشت باید تقویت شود

در این جلسه همچنین مدیرکل فرودگاه گیلان نیز به بیان عوامل موثر در میزان تعدادهای پرواز در این فرودگاه پرداخت و تعداد شرکت های حمل و نقل هوایی فعال و مسیر های پروازی را در افزایش یا کاهش این پروازها موثر دانست.

فتاح رضوانی با بیان اینکه نبود مسیرهای پروازی تعریف شده بزرگترین معضل فرودگاه رشت است گفت: باید پتانسیل های مختلف در رشت بررسی شده ودر جهت تقویت بنیه پروازهای داخلی و خارجی به کار گرفته شود.

وی فرودگاه رشت را هفدهمین فرودگاه در مجموعه ۵۴ فرودگاه کشور اعلام کرد و افزود: در حال حاضر از مجموع ۱۰۰ درصد از پرواز های کشور، ۸۱ درصد به پروازهای انجام شده از فرودگاه سردار جنگل رشت تعلق دارد.

مدیرکل فرودگاه گیلان همکاری مسولان استان را حلقه مفقوده در بحث راه اندازی پروازهای مربوط به آستاراخان روسیه دانست و بیان کرد: نباید از ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی موجود در گیلان غافل شویم.

رضوانی تصریح کرد: تلفیق حمل ونقل هوایی، ریلی و زمینی بیش از گذشته می تواند در رشد و شکوفایی  صنعت حمل و نقل هوایی گیلان نقش داشته باشد.

درادامه این جلسه مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری گیلان نیز اظهار کرد: با ایجاد کلاس های آموزشی گردشگری بیش از ۷۴ نفر وارد بازار مدیریت گردشگری شده اند.

رضا علیزاده با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۰ راهنمای گردشگر آموزش دیده در گیلان وجود دارد خاطر نشان کرد: در جهت رسیدگی به شکایات مربوط به گردشگران و نظارت های کتبی وکیفی سازی گردشگری هوایی در دفاتر مسافرتی اقدامات موثری انجام شده است.

رییس اتاق بازرگانی گیلان نیز در بحث تجاری سازی فرودگاه رشت گفت: با وجود گزارش های ارائه شده، در تجاری سازی فرودگاه رشت موفق عمل نکرده و به نتیجه ای نرسیده ایم.

هادی تیز هوش تابان  با بیان اینکه  امکانات برای فراهم آوردن مسافر خارجی از فرودگاه و سایر دستگاه ها فراهم نیست گفت: اقتصاد مقاومتی مربوط به بخش پرواز های داخلی و خارجی باید همچون سایر موارد اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code