| شنبه، 05 آذر 1401
در نشست خبری معاون فرهنگی و امور جوانان استان گیلان با اصحاب رسانه مطرح شد:
       کد خبر: 180243
نگاه ایران/شقایق نوشاد: نشست خبری اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با حضور هاشم اسماعیلی معاون فرهنگی و امور جوانان استان گیلان با اصحاب رسانه به مناسبت روز جوان صبح امروز ۶اردیبهشت در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد. هاشم اسماعیلی معاون فرهنگی و امور جوانان استان گیلان در ابتدا ضمن تبریک میلاد حضرتعلی اکبر و روز جوان در این نشست در خصوص ویژه برنامه هایی پیرامون هفته جوان گفت: روز جوان در سال ۹۷ با رویکرد متفاوتی از قبل که در بخش معاونت ساماندهی امور جوانان اداره ورزش و جوانان است با عناوین و برنامه های مختلفی همراه خواهد بود. اسماعیلی در ادامه به اختصار عناوین نام گذاری شده در این هفته را این گونه بیان کرد: روز شنبه مصادف با ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان، روز جوان ایرانی، امیدواری و آینده سازی روز یکشنبه: جوان ایرانی، مشارکت و مسئولیت پذیری اجتماعی روز دوشنبه: جوان ایرانی اقتدار و عشق به وطن روز سه شنبه: جوان ایرانی، مهارت افزایی، کارآفرینی و اشتغال روز چهارشنبه: جوان ایرانی، معنویت وانتظار روز پنجشنبه: جوان ایرانی، خانواده و محیط زیست روز جمعه: جوان ایرانی، ورزش، سلامت و نشاط اجتماعی

اسماعیلی ادامه داد: طبق عناوین اعلام شده در این هفته، اداره کل ورزش و جوانان استان حدود ۱۳۰ عنوان برنامه در حوزه های مختلف در حیطه جوانان برنامه ریزی کرده است.

اولین همایش ملی جوانان کارآفرین در گیلان برگزار خواهد شد

اسماعیلی در ادامه در خصوص برنامه ویژه روز جوان در استان گفت: ما در این روز میزبان اولین همایش ملی کار آفرینان جوان در استان گیلان هستیم.

او ادامه داد: جوانان کارآفرین می توانند تا ۱۰ اردیبهشت در سایت karafarinjavan97.ir ثبت نام کنند و رزومه خود را در حوزه کارآفرینی در سایت وارد کنند و در روز های ۲۲ تا ۲۵ اردیبهشت علاوه بر تجلیل از کارآفرینان برتر در تمامیحوزه ها، طی یک برنامه ویژه، یکسری برنامه های کارگاهی برای جوانان کارآفرین برگزار خواهد شد.

اسماعیلی ادامه داد: همایش ملی کارآفرینان جوان رسما در روز ۲۲ اردیبهشت در دهکده ساحلی مجتمع رفاهی فرهنگیان آغاز به کار خواهد کرد.

اسماعیلی در ادامه از برنامه های تخصصی در حوزه ازدواج جوانان در هفته آتی خبر داد و گفت: ۶ مرکز تخصصی و مشاوره ازدواج خانواده با مجوز رسمی اداره ورزش و جوانان و نظام روانشناسی کشور در استان گیلان فعالیت دارند و در این هفته این مراکز به جوانانی که از طرف سازمان معرفی شوند، در حوزه ازدواج مشاوره رایگان خواهد داد.

وی ادامه داد: ۴ ایستگاه سلامت جوانی در سطح شهر رشت با ویزیت رایگان و مشاوره و روانشناسی میزبان اقشار مختلف مردم در حوزه سلامت جوانان خواهد بود.

اجرای دومین جشنواره نشاط و امید در گیلان در روز جوان

معاون فرهنگی و امور جوانان استان گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره های نشاط و امید که از سال گذشته آغاز به کار کرده است گفت: امسال دومین جشنواره نشاط و امید در شهر رشت و شهرستان های استان برگزار خواهد شد و در ادامه این برنامه تجلیل از جوانان برتر در حوزه های مختلف را خواهیم داشت.

اسماعیلی در ادامه تشکیل جلسه ستاد ساماندهی جوانان در استان و شهرستان ها با دبیری اداره ورزش و جوانان و دیدار با ائمه جمعه، استاندار و فرمانداران را از دیگر برنامه های اداره ورزش و جوانان در روز جوان معرفی کرد.

نگاه ما به سازمان های مردم نهاد در بخش حوا نان نگاه اجتماعی، فارغ از سیاست و نگاه دولتی است

او در پایان با بیان اینکه جامعه ما باید از فعالیت سازمان های مردم نهاد استفاده کنند گفت: نگاه ما به سازمان های مردم نهاد در بخش جوانان، نگاه کام لا اجتماعی است و فارغ از سیاست و نگاه دولتی است و تمام تلاش ما بر این است تا مسئولیت پذیری را در جامعه افزایش دهیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code