| شنبه، 12 آذر 1401
استاندار گیلان در نشست هم اندیشی هسته‌های گزینش دستگاه‌های اجرایی استان:
       کد خبر: 180234
نگاه ایران:  استاندار صبح امروز در همایش هم اندیشی هسته های گزینش دستگاه های اجرایی استان گفت: نظر اعلامی گزینش، علاوه بر حقوق شخصی و عمومی در تعیین مسیر زندگی افراد بسیار تأثیرگذار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این همایش که با حضور دبیر هیئت عالی گزینش کشور در سالن غدیر استانداری برگزار شد، رسالت مجموعه گزینش را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: در بُعد حقوق شخصی، بررسی ها می تواند در تعیین مسیر زندگی یک فرد بسیار تأثیرگذار باشد و آن را تغییر دهد.

وی  اعلام نظر از سوی مجموعه گزینش را در ادامه هدف تعیین شده از سوی افراد بسیار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: در بُعد عمومی برای انجام مأموریت ها و وظایف با باوری درست نیازمند نیروهای کارآمد، توانمند و معتقد  هستیم که این از طریق بررسی های گزینش انجام می گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: مجموعه ای که دارای نیروهایی با باور عمیق و معتقد باشد و صداقت را سرلوحه امورات خود قرار دهد می تواند در انجام وظایف و رسالت خود موفق تر عمل کند.

وی با بیان اینکه در برگزاری آزمون ها برای یک سمت حداقل 2 نفر پذیرفته می شوند گفت: در مرحله گزینش ممکن است دچار خطا شویم که در تعیین فرد کارآمد، اقدامات گزینش از حساسیت و دقت بیشتری باید برخوردار باشد.

استاندار گیلان اعلام نظرها از سوی گزینش را مربوط به حقوق افراد و جامعه عنوان کرد و افزود: اگر در اعلام نظر یک فرد شایسته کنار گذاشته و فردی فارغ از خصوصیات فردی و اخلاقی برگزیده شود قطعاً به آن سمت در انجام وظایف و رسالت لطمه وارد می کند.

وی با اشاره به اینکه طی سال های اخیر با فردی که حق آن در گزینش تضییع شده باشد مواجه نشدم اظهار داشت: با رویکرد ارزشمندی که در دوره ی اخیر وجود داشته بحمدالله رفتارها براساس مکانیزم اقناع وجدانی بوده است.

دکتر سالاری با بیان اینکه در مدت هفت ماه مسئولیت در گیلان نیز تاکنون نقدی از اقدامات گزینش، تضییع حقوق افراد و ورود به مسائل خصوصی گزارش نشده است گفت: امیدواریم در نحوه انجام این رسالت خطیر با ارائه مستندات، نظر اعلام شده برای مخاطبان قانع کننده باشد.

در ادامه این همایش دبیر هیئت عالی گزینش کشور با اشاره به اینکه در بررسی های افراد مرتبط با موضوعات دینی مصادیق آن در قرآن بیان شده است گفت: گزینش افراد باید بدون هرگونه سلایق شخصی و براساس دستورالعمل های ابلاغی انجام گیرد.

اسدالله وطنی با بیان اینکه در بررسی پرونده ها درخصوص مسائل اعتقادی، اخلاقی و سیاسی یک فرد تصمیم گیری می شود افزود: معیارها و ویژگی ها در بررسی افراد باید در راستای انتخاب یک نیروی کارآمد و توانمند در انجام وظایف و رسالت ها باشد.

وی خاطر نشان کرد: اصلاحاتی در دستورالعمل ضوابط و معیارها انجام گرفته و به استان ها ابلاغ شده است که باید در گزینش افراد مدنظر قرار گیرد.

در پایان این همایش از رابطین برگزیده گزینش در دستگاه های اجرایی با اهداء لوح سپاس قدردانی شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code