| جمعه، 02 مهر 1400
گفتگوی خواندنی سایت آلکمار با دیوید بکهام ایران:
       کد خبر: 17811
نگاه ایران:سایت باشگاه آلکمار در مصاحبه ای طولانی با ملی پوشان ایرانی به تعریف و تمجید از علیرضا جهانبخش بازیکن گیلانی این تیم پرداخت و او را بهترین خرید این باشگاه نامید.

سایت باشگاه آلکمار در خصوص جهانبخش نوشت: «او به عنوان یک پسر 19 ساله وارد هلند شد و در نایمخن رشد کرد. در طول 2 سالی که پیراهن این تیم را برتن داشت، بهترین بازیکن لیگ ژوپیر شد و در تابستان به باشگاه آلکمار پیوست. خریدی که می تواند بهترین خرید ممکن برای باشگاه شود.» سایت آلکمار سپس مصاحبه بلند ملی پوش ایرانی را روی خروجی خود قرار داد. جایی که جهانبخش مدعی شد دیوید بکام فوتبال ایران است!

در آستانه بازی کردن در انگلیس بودم " بله این حقیقت دارد. خیلی نزدیک بود که به تیم برایتون بپیوندم. به آنجا رفتم، با باشگاه مذاکره کردم، شهر و استادیوم و کمپ تمرینی را بررسی کردم. به نظر خوب می آمد ولی من شک داشتم. صد در صد مطمئن نبودم که این کار، چیزی است که در ذهنم می خواستم. به نظرم انتقال به یک تیم دیگر، تصمیم بزرگی است. نباید شکی در آن وجود داشته باشد. وقتی آلکمار شرایط من را جویا شد، سریعا قانع شدم که به این باشگاه بپیوندم. اینجا یک باشگاه بزرگ در هلند است. نام خانوادگی من در زبان هلندی بسیار سخت است " واقعا هیچگاه نشنیده ام که کسی آن را درست تلفظ کند و بله، معمولا به اشتباه هم نوشته می شود. مخصوصا در 4 حرف پایانی. در زبان فارسی من نسبتا نام سختی دارم. در ایران، یک شخص محبوب دیگر با نام خانوادگی جهان بخش وجود دارد، بابک جهان بخش. او یک خواننده بسیار محبوب است و مورد علاقه من هم هست. من محبوب تر هستم یا بابک؟ واقعا نمی دانم. مردم برای فوتبال بیش از موسیقی اهمیت قائل هستند ولی او دنبال کننده های بیشتری نسبت به من در اینستاگرام دارد. البته از زمان افتتاح حساب کاربری اش نیز بیشتر از من سپری شده است.  
ایرانی ها به حضور من در آلکمار افتخار می کنند " من دوست دارم دیده شوم. دوست دارم بهترین بازیکن تیم ملی کشورم باشم و بخشی از تاریخش را رقم بزنم. چرا در اینستاگرام انقدر مشهورم؟ ابتدا به این خاطر که در تیم ملی بازی می کنم و ما در ایران در سال های اخیر، بازیکنی نداشته ایم که به یک تیم خوب اروپایی بپیوندد. این کاری بود که من انجام دادم، مخصوصا وقتی به آلکمار پیوستم که در لیگ اروپا در سال های اخیر عملکرد خوبی داشته است. ایرانی ها افتخار می کنند که من در این باشگاه بازی می کنم. خیلی از هموطنان من دوست دارند در اروپا بازی کنند ولی بیشترشان سر از باشگاه های قطری و اماراتی در میاورند. بله من هم از واکنش ایرانی ها به عکس های من در اینستاگرام آلکمار هیجان زده می شوم. هم تیمی های من گاهی با من سر این موضوع شوخی می کنند. گاهی می بینم که هواداران ایرانی با هواداران هلندی درگیری لفظی پیدا می کنند. واکنش هموطنان من خیلی احساسی است. آنها باید باهوش تر باشند ولی این مسئولیت من نیست که این موضوع را به آنها بگویم. به این موضوع می خندم. بیشتر کامنت های آنها این است ''''''''فقط علیرضا''''''''و هواداران هلندی نیز در واکنش به آن کامنت می گذارند ''''''''فقط بی" یا ''''''''''''''''فقط گاس''''''''. اینستاگرام در کشور من در سال های اخیر به شدت محبوب شده است. خیلی از مردم از فیس بوک خارج شده اند و سراغ اینستاگرام آمده اند. دیوید بکام ایران؟ نه این طوری ها هم که می گویند نیست."  
چپ، راست یا وسط، برای من فرقی نمی کند " بیشتر بازی های تیم ملی من در سمت چپ بازی می کنم و در نایمخن در پست بال راست بازی می کردم. هم تیمی ام در تیم ملی، اشکان دژاگه، در سمت راست خیلی خوب کار می کند. او در بوندس لیگا بازی می کرد. خیلی برایم فرقی نمی کند که چه پستی بازی کنم. من راست پا هستم ولی با پای چپ هم می توانم شوت بزنم. در طول دو سال آینده، بهترین بازیکن لیگ هلند خواهم بود سال گذشته، با بهترین ها کار نمی کردم. جایزه بهترین بازیکن لیگ دو هلند را کسب کردم ولی این اولویت من نبود. من تنها روی عملکردم تمرکز دارم بنابراین می خواهم تعداد گل هایم را افزایش دهم. سطح لیگ هلند نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است و فضای من برای انجام کارهای مطلوبم بیشتر شده است."
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code