| دوشنبه، 07 آذر 1401
نگاه ایران:  استاندار صبح امروز در جلسه ی مشترک کمیته ی تخصصی اشتغال روستایی، صنایع دستی و مشاغل خانگی و کمیته ی تخصصی خودکفایی استان گفت: از ابتدای سال 97 عدم تحرک برخی از مدیران را تحمل نمی کنم و قبل از مردم، ابتدا خود به آن معترض می شوم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه برضرورت بررسی ظرفیت های موجود در روستاها از جهات مختلف با دقت کامل توسط دستگاه های اجرایی تأکید و تصریح کرد: هدف ما از تشکیل این کمیته ها این است تا مسائل مختلف روستاها به صورت متمرکز توسط دستگاه ها بررسی شود و اتخاذ تصمیم ها به صورت پراکنده نباشد.

وی با تأکید بر اینکه نباید آمار و ارقام بازیچه شود گفت: زمانی می توانیم اعلام کنیم شغل پایدار ایجاد کرده ایم که درآمد برای دریافت کننده تسهیلات ایجاد شود و مردم مشکلات معیشتی نداشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم کاهش نواقص در بخش های مختلف استان تأکید کرد و اظهار داشت: با تصمیم گیری های نادرست نباید در اجرا و تحقق برنامه ی اعلام شده از سوی دولت انحراف ایجاد کنیم.

وی افزود: تلاش ما بر این است تا در پرداخت تسهیلات، به روستاییان کمک شود تا رشد بهره وری را در بخش روستایی شاهد باشیم.

وی گفت: پرداخت تسهیلات باید به سمتی برود که هر فعالیتی ارزش افزوده برای مردم داشته باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات باید مزیت های روستاها به وضوح برای ما روشن باشد افزود: پرداخت تسهیلات باید به ایجاد شغل منتهی شود و اگر اطمینان وجود دارد که به این سمت نمی رود، شرعاً باید از پرداخت آن امتناع کنید.

وی با اشاره به اینکه نباید صرفاً به فکر جذب 100 درصدی تسهیلات به صورت بی پایه و اساس باشیم گفت: از موضوع ایجاد اشتغال روستایی در مدت 40 روز سپری شده از ابلاغ آن راضی نیستم.

دکتر سالاری اطلاع رسانی از سوی دستگاه های اجرایی در بخش اشتغال روستایی را بسیار ضعیف ارزیابی کرد و اظهار داشت: اولویت آموزش باید همکاران مجموعه ی دستگاه های اجرایی باشد تا آنان در نحوه ی برخورد خود با متقاضیان به صورت صحیح اقدام کنند.

وی خواستار جدیت بیشتر بنیاد مسکن در طرح بوم گردی شد و تصریح کرد: متأسفانه باور عمیق در بین مدیران شهرستانی بنیاد مسکن در طرح بوم گردی وجود ندارد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: نباید به موضوع بوم گردی بی تفاوتی وجود داشته باشد بلکه باید با حضور در میان مردم روستا آنان را برای حضور در این بخش ترغیب کنیم تا تحرکی در این خصوص ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از اعلام آمار بیکاری باید تعداد دقیق شاغلان را مشخص کنیم گفت: دریافت اطلاعات روستاییان با جزئیات در سطح روستاها اقدامی قابل دسترس است و دهیاران می توانند در کوتاهترین زمان ممکن آمار دقیق این بخش را ارائه کنند که باید از ظرفیت آنان کمال بهره را ببریم و این وظیفه ی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی رصد آمار بیکاران و شاغلان است.

استاندار گیلان بر ضرورت پالایش پروانه های صادر شده از سوی اصناف تأکید کرد و افزود: بیش از 100 هزار پروانه از سوی اصناف صادر شده که باید با بررسی دقیق، پروانه هایی که از آن بهره برداری نمی شود ابطال گردد.

وی بر ضرورت جلوگیری از انحراف در پرداخت تسهیلات تأکید و خاطر نشان کرد: تا پایان خرداد باید اعتبارات اشتغال روستایی را جذب کنیم اما با چنین تحرکی، دسترسی به آن دور از ذهن است.

دکتر سالاری با بیان اینکه پرستیژ و ژست گرفتن برای مردم، نفعی برای آنان ایجاد نمی کند اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی مدیران از حضور در بین مردم امتناع می کنند، خدمت رسانی به آنان محقق نمی شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 97 عدم تحرک برخی از مدیران را تحمل نمی کنم و قبل از مردم، ابتدا خود به آن معترض می شوم گفت: مدیران باید در جلسات مختلف نواقص و مشکلات را مطرح کنند اما متأسفانه این اقدام صورت نمی گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار تصریح در پاسخگویی به درخواست های مردم شد و افزود: اگر تقاضای دریافت تسهیلاتی به ایجاد شغل منتهی نمی شود نباید مردم را معطل کنیم بلکه باید سریعاً به آنان جواب منفی داده شود تا انتظار بیهود نکشند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code