| دوشنبه، 14 آذر 1401
استاندار در نشست مجمع نمایندگان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
       کد خبر: 174670
نگاه ایران: استاندار شامگاه جمعه در نشست مجمع نمایندگان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در صورت استفاده ی صحیح از ظرفیت گردشگری، شاهد شکوفایی، رشد و توسعه ی اقتصاد و اشتغال گیلان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه گیلان دارای ظرفیت های بی نظیر گردشگری است افزود:  این ظرفیت ها به دلایل مختلف بلا استفاده باقیمانده که می توان آنان را به بهترین مسیر هدایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با استفاده از متخصصین صنعت گردشگری ضمن حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست، بیشترین بهره را از این بخش برای توسعه و رشد همه جانبه ی اقتصادی و معیشتی استان ببریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه راه آهن به زودی به رشت می رسد اظهار داشت: با راه اندازی راه آهن قزوین – رشت، فاصله گیلان با مرکز کشور کاهش پیدا می کند که باید برای حضور مسافران در گیلان تدبیر کنیم.

وی با بیان اینکه اگر درخصوص حضور گسترده ی گردشگران در گیلان به درستی برنامه ریزی نشود به استان لطمه وارد می شود افزود: در صورت عدم برنامه ریزی صحیح، سیل جمعیتی که از تهران و سایر استان ها به گیلان سرازیر می شود به منابع طبیعی و محیط زیست استان آسیب وارد می کند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در صورت استفاده ی صحیح از ظرفیت گردشگری، شاهد شکوفایی، رشد و توسعه ی اقتصاد و اشتغال گیلان خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code