| جمعه، 02 مهر 1400
نگاه ایران:  براساس تازه ترین گزارش ها، بیشترین کاربران شبکه های اجتماعی در جهان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال قرار دارند.
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت فوربس، شبکه های اجتماعی امروزه به بخش جدایی ناپذیری از زندگی کردم جهان تبدیل شده اند که در این میان، نوجوانان و جوانان بیشتر به سمت و سوی فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها گرایش پیدا کرده اند.

بنابر تحقیقات فراوانی که تاکنون صورت گرفته، دلیل استفاده جوانان و نوجوانان در جهان گرفتار شدن در دام اعتیادآور شبکه های اجتماعی است که آنان را هر روزه به استفاده هرچه بیشتر از آن ها تشویق و ترغیب می کند.

جدول زیر رده سنی کاربران شبکه های اجتماعی در جهان را نشان می دهد:

طبق جدول بالا، ۸۸ درصد از کاربران ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۷۸ درصد از کاربران ۳۰ تا ۴۹ ساله، ۶۴ درصد از کاربران ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۳۷ درصد از کاربران بالای ۶۵ سال از شبکه های اجتماعی محبوب و پرطرفدار جهان استفاده می کنند و از کاربران فعال و نیمه فعال آن ها به شمار می روند.

در این میان سهم شبکه های اجتماعی مختلف از این آمار به صورت زیر است:

بر اساس نتایج این پژوهش ها، ۹۴ درصد از کاربران شبکه های اجتماعی که در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال به سر می برند، از یوتیوب استفاده می کنند، این در حالیست که تنها ۵۶ درصد از کاربران بالای ۵۰ سال از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. کاربران در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال همچنین از شبکه های اجتماعی اسنپ چت، اینستاگرام و توییتر نسبت به سایر رده های سنی بیشتر استفاده می کنند.

تقریبا ۸۰ درصد از بزرگسالان نیز در حد فاصل سنین ۱۸ تا ۴۹ سال از کاربران فیس بوکی محسوب می شوند، این در حالیست که تنها ۵۵ درصد از کاربران مسن تر (بالای ۵۰ سال) از فیس بوک استفاده می کنند.

تنها ۷ درصد از کاربران اسنپ چت در سنین بالای ۵۰ سال به سر می برند و این رقم نشان دهنده آن است که اسنپ چت یکی از پلت فرم های محبوب و پراستفاده جوانان و نوجوانان در بسیاری از کشورهای جهان است.

نکته جالب دیگری که در این تحقیقات مورد توجه قرار گرفته است، مساله جنسیتی در استفاده از شبکه های اجتماعی است. به گونه ای که ۴۱ درصد از کاربران شبکه اجتماعی پینترست را زنان تشکیل می دهند، این درحالیست که تنها ۱۶ درصد از مردان از این پلت فرم مجازی استفاده می کنند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code