| شنبه، 03 مهر 1400
نگاه ایران: مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان در سالن شهید انصاری استانداری اظهار کرد: باید در مجامعی که نیاز به تصمیم گیری هست از جوانان استفاده شود و فقط از سن جوان در کار تشکیلاتی استفاده نشود.

وی با بیان اینکه باید جوان را امروزه در جامعه دعوت کرد تا در آینده اثرگذار باشد افزود: باید در همه ارکان و عرصه های تصمیم گیری جامعه سهم جوان دیده شود و از ظرفیت هایشان بهره مند شویم.

استاندار گیلان با اشاره به کمیته های ۴۸ گانه در استان گفت: لازم هست در همه کمیته های فعال استان یک جوان متخصص نیز گماشته شود تا در فرایند تصمیم گیری ها شرکت کنند.

سالاری با تأکید بر استفاده از ظرفیت جوانان ازجمله بانوان بیان کرد: استفاده از جوانان به ویژه بانوان در برخی از موارد از سوی رئیس جمهوری تأکید شده تا در لایه های مدیریتی از آن ها استفاده شود.

وی بابیان اینکه سیاست مؤکد دولت به کارگیری از ظرفیت جوانان است افزود: اگر حضور جوانان در لایه های مدیریتی بیشتر شود فعالیت بخش های خصوصی و جوان به لحاظ ارتباط گیری مؤثر بیشتر نیز خواهد شد و زمینه ساز شکوفایی می شود.

استاندار گیلان با اشاره به نقدهای پس از انتصاب جوانان گفت: جوانان در دوران ابتدایی انقلاب فرماندار، فرمانده جنگ و مسئولیت های مهمی داشته اند و باید میدان برای کار کردن آن ها بیشتر فراهم باشد.

سالاری بابیان اینکه برخی از مدیران از استفاده جوانان هراس دارند گفت: برخی از دستگاه ها برای به کارگیری از جوانان در لایه های مدیریتی خوب عمل کرده اند اما برخی همچنان باهم سن و سال های خود کار کردن را ترجیح می دهند.

وی با اشاره به وضعیت خانه های جوان در گیلان گفت: باید بررسی شود تا در حال حاضر خانه های جوان در تصرف چه کسی درآمده تا آن ها را برای نقش آفرینی سمن ها در اجتماع فعال کنیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اشتغال آفرینی جوانان بیان کرد: استخدام جوانان در بخش های دولتی پاسخگو نیست و باعث سنگین تر شدن دستگاه های اجرایی می شود.

سالاری با بیان اینکه در برخی از اداره ها سنگینی و تراکم کارکنان خود مانع از ادامه کارشده است گفت: هیچ گاه بدون نیازسنجی اجازه جذب جوانان در بخش های دولتی را بدون ضابطه نخواهم داد اما شرایط را برای مسئولیت گیری جوانان فراهم خواهم کرد.

وی با بیان اینکه بیکاری جوانان ناشی از منابع و ظرفیت های موجود نیست گفت: مشکل بیکاری در جامعه سوء مدیریت های برخی از افراد هست که در امور دیگران دخالت می کنند.

استاندار با تأکید بر اینکه اجازه نمی دهیم هر مرجعی پایش را از حد گلیم خود درازتر کند گفت: من قبول ندارم که هرکسی در هر جا که بخواهد بتواند اظهارنظر کند.

سالاری افزود: برخی ها اجازه کار کردن به دستگاه ها و نهادهای مردم نهاد را نمی دهند و بعد سؤال می کنند که چرا هیچ کاری نشده است.

وی با تأکید بر اینکه جوانان باید باشهامت باید در مقابل این افراد بایستند و اجازه ضربه زدن ندهند گفت: جوانان باید همان گونه که در ایام جنگ مدافع ارزش ها و میهن بوده اند امروز نیز مدافع حقوق خود و سایر هم نوعانشان باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه جوانان نباید اجازه دهند تا من که استاندار هستم به توسعه، رفاه، سرنوشت و حیثیت افراد جامعه ضربه بزنم افزود: برخی ها برای دفاع از جناح و یا گروهک سیاسی خود رفتارهایی از خود نشان می دهد که مانع از کار کردن می شود.

سالاری با اشاره به بداخلاقی برخی از رسانه ها در جامعه بیان کرد: ابتدا توصیه می کنیم کسی به حیثیت و آبروی افراد هتک حرمت نکند اما کسی اگر هتک حرمت کرد و رعایت آداب نکرد رسانه اش را نمی بندیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code