| سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401
​در پی توهین به معاون رییس جمهور در یک سخنرانی در رشت:
       کد خبر: 17250
نگاه ایران: در پی ایراد سخنان توهین آمیز علیه معاون رییس جمهور، جامعه ورزش گیلان واکنش نشان دادند و حمایت قاطع خود را از دکتر نوبخت اعلام کردند. در بیانیه ای که امضای تعداد زیادی از چهره های شناخته شده آن را امضا کرده اند، آمده:«ما امضاء کنندگان ذیل خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ورزشکاران، مربیان، داوران و پیشکسوتان ورزشی استان گیلان، جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت را که عمر خود را صرف خدمات ارزنده و شایسته به گیلان عزیز نموده و شخصیتی ویژه و باادبی است که اخلاق ایشان مبین فرهنگ یک گیلانی اصیل است، به عنوان فرد شایسته و ماندگار گیلان دانسته و حضور ایشان در دولت تدبیر و امید را مایه افتخار گیلانیان می دانیم و همواره حمایت گسترده خویش را از ایشان اعلام داشته و دکتر نوبخت را یک سرمایه گرانقدر و ارزشمندی می دانیم که مایه مباهات ایران به ویژه گیلانیان است. ما اعلام می داریم که شهادت و ایثارگری نباید دست آویزی گردد برای توهین و هتک حرمت به فرزند فرزانه گیلان و بدین وسیله حرکت نامیمون سخنران مهدیه رشد در روز پنج شنبه 21 آبان را به شدت محکوم و تقبیح می نماییم.»
دکتر افتخاری: دکتر نوبخت یکی از افتخارات گیلان زمین است دکتر علی افتخاری از کارشناسان برحسته ورزش ایران و عضو فدراسیون جهانی کشتی که خود از خانواده شهدا و ایثارگران است، از سخنان توهین آمیز سخنران مراسم روز پنج شنبه ابراز تاسف کرد و گفت: «این برای گیلان فاجعه است. چون چنین اتفاقاتی در شهرهایی مثل تبریز یا اصفهان که از نخبگان، برجستگان و چهره های ماندگارشان جانبداری می کنند، هرگز رخ نمی دهد. این سخنان به نوعی توهین به گیلانیان است. من به عنوان یک جانباز جنگ تحمیلی و عضو خانواده ای که در آن یک شهید، یک اسیر و دو جانباز تقدیم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردیم، اعلام می کنم که این حرکت بسیار حرکت ناشایست، نادرست و نامیمون است و من به شدت این حرکت را تقبیح و محکوم می کنم.» دکتر افتخای افزود: «من به عنوان کسی که به گیلان علاقه دارم و گیلان را یکی از استان های فرهنگی کشور می دانم می گویم که این اساعه ی ادب و این بی حرمتی صرفاً به شخص آقای دکتر نوبخت که یک چهره ماندگار و یک افتخار برای ایرانیان و مردم گیلان محسوب می شود، نیست، بلکه توهینی به همه گیلانیان است که باید از طریق صنوف مختلف به شدت محکوم شود.» افتخاری همچنین گفت: «من سوالی از همه ی گیلانیان دارم. اگر واقعاً به جای آقای نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه یک اصفهانی یا تبریزی و یا شیرازی باشد، برای گیلانیان بهتر است؟ مسلما نه! چون ایشان در تاریخ گیلان، یکی از افتخارات ما محسوب می شود. من فکر می کنم که ما باید حمایت گسترده خود را از شخصیتی مثل دکتر نوبخت که با متانت، ادب، اخلاق و اعتدال و دوراندیشی در عرصه های مختلف کشور خدمت کرده و سالیان متمادی از اعضای برجسته ی مجلس شورای اسلامی بوده است، اعلام کنیم. من این سخنان را که در روز 21 آبان در یک اقدام بسیار نامیمون گفته شد، به سهم خودم و به نیابت از جامعه ی ورزش محکوم می کنم.قدر مسلم مردم شریف گیلان قدرشناس چهره های برجسته و نخبه ی خود خواهند بود. به گمانم دلیل اینگونه حرکات نادرست و نامناسب، شکست در انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 می باشد.» حمایت مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از دکتر نوبخت مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز با اظهار تاسف از توهین به دکتر نوبخت، گفت: «من فکر می کنم دود این بداخلاقی ها به چشم همه ما می رود. ما نباید اجازه دهیم کسی بیاید در شهر ما به یکی از مفاخر ما توهین کند.» مسعود رهنما تاکید کرد: «دکتر نوبخت یکی از خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که الحق در سی سال گذشته خدمات قابل توجهی به کشور کرده است. بنابراین تاسف آور است که ما قدر چنین شخصیتی را ندانیم و بگذاریم کسی به ایشان توهین کند.» رهنما همچنین گفت: «این حرف ها آب به آسیاب دشمن ریخته است؛ وقتی ما به بزرگان خودمان توهین کنیم آن وقت از دشمن چه انتظاری باید داشته باشیم؟» مدیرکل ورزش و جوانان افزود: «دکتر نوبخت در همین دو سالی که معاون رییس جمهور محترم بوده، توجه ویژه ای به گیلان داشته و از هیچ کمکی فروگذار نکرده است.» او گفت: «ما نباید سرمایه های خودمان را خرج دعواهای انتخاباتی کنیم. در حالی که ما گیلانی ها همیشه اعتراض داشتیم که چرا یک گیلانی در مقام های عالی رتبه نظام نیست، حالا که دکتر نوبخت به این جایگاه رسیده وظیفه داریم از ایشان حمایت کنیم.» مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اظهار تاسف مجدد از توهین به معاون رییس جمهور گفت: «ما این حرکت زشت را محکوم می کنیم و حمایت قاطع خود را از دکتر نوبخت عزیز اعلام می داریم.»
به گزارش نگاه ایران سعید قاسمی یکی از فرماندهان دفاع مقدس  ۲۱ آبان ماه در مراسم بزرگداشت شهید سید اسماعیل سیرت نیا در مهدیه رشت در بخشی از صحبت هایش سخنان تندی را علیه برخی مسوولین استان و معاون گیلانی رئیس جمهور گفته بود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code