| یکشنبه، 01 خرداد 1401
سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر داد:
       کد خبر: 172043
نگاه ایران:  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: به دستور وزیر کشور قرار شده ثبت نام کارت ملی هوشمند در ۳ ماه ابتدایی سال ۹۷ نیز انجام شود.

به گزارش فارس، سیف الله ابوترابی در رابطه با مشکل قطعی سامانه ثبت نام کارت ملی هوشمند و نگرانی مردم بابت دریافت کارت های جدید خود، گفت: در حال حاضر ثبت نام، مشکلی ندارد و مردم می توانند وارد سایت شوند و مراحل پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: ظرفیت جدید ایجاد کرده ایم که حتی مردم بتوانند با گوشی های همراه خود به همان آدرس ثبت نام؛ ncr.ir که در سایت وجود دارد مراجعه کرده و ثبت نام را انجام دهند.

ابوترابی گفت: همچنین به دستور وزیر کشور، طی درخواست های مکرر مردم مبنی بر اینکه مهلت ثبت نام تا پایان سال کافی نیست و ممکن است نتوانند به موقع پیش ثبت نام خود را انجام دهند قرار شده ثبت نام در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال 97 هم ادامه پیدا کند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در واقع به دلیل اینکه مردم در آستانه سال جدید استرس و گرفتاری های ثبت نام را نداشته باشند این تمهیدات اندیشیده شده و مهلت ثبت نام تمدید شده است.

وی گفت: ما پیش بینی های لازم را می کنیم به طوری که از تیر ماه که مراحل ثبت نام این کارت های ملی هوشمند آغاز شد سیستم جوابگوی ثبت 2.5 میلیون کارت را داشته و برای 20 میلیون نفر به راحتی می تواند کارت ملی هوشمند صادر کند.

ابوترابی گفت: اما اینگونه نیست که نیروی بیشتری به کار بگیریم و مشکل حل شود.متأسفانه به دلیل اینکه مردم ثبت نام خود را در روزهای پایانی می گذارند بار مراجعه به سامانه افزایش پیدا می کند و ممکن است سیستم دچار اختلالاتی شود و جوابگو نباشد بنابراین بهتر است مردم ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code