| دوشنبه، 26 مهر 1400
نگاه ایران: دکتر ابراهیم واشقانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در واحد رشت گفت : هم اکنون 411 واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور ، اطلاعات خود را در سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد ( ساها ) ثبت کرده اند .
دکتر واشقانی فراهانی افزود : از این تعداد واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در کشور ، 133 واحد و مرکز اطلاعات خود را به شکل کامل وارد کرده اند .
وی اضافه کرد : ارائه خدمات  آزمایشگاهی پیشرفته به استادان ، دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ، شبکه سازی ، ابجاد و توسعه سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد  در سطح استانی و سراسری و افزایش قابلیت پاسخگویی به نیاز های دولت ، صنعت و جامعه  از جمله  ویژگی های سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد  در دانشگاه آزاد اسلامی است .
وی اظهار کرد : استاندارد سازی آزمایشگاه ها و کارگاه ها مطابق با استاندارد های بین المللی ، تلاش برای تبدیل آزمایشگاه های عضو سامانه به آزمایشگاه های همکار استاندارد و بستر سازی و حمایت از تولیدات واحد های دانشگاهی در زمینه تجهیزات آزامایشگاهی و کار گاهی از جمله دیگر قابلیت های سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد .
IMG_1951
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص وضعیت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت : در طی بازدیدی که از واحد های رشت و لاهیجان داشتم به طور قطع از بهترین های پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور هستند .
دکتر واشقانی فراهانی بیان کرد : با رضایت مندی که وجود دارد باید از ظرفیت های پژوهش و فناوری دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان بیشتر استفاده شود .
بنا براین گزارش، با حضور دکتر واشقانی فراهانی دو مرکز رشد در واحدهای لاهیجان و رشت، 6 واحد فن آور در مرکز رشد لاهیجان و 10 واحد فن آور در واحد رشت  که برخی از طرحهای آن آماده تجاری سازی است به بهره برداری رسید.
همچنین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت که امروز با حضور پرشور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم شامل دانشگاهیان، مسئولین و خانواده های معظم شاهد و ایثارگرتدفین شدند ، با آرمانهای شهیدان والامقام تجدید پیمان کرد.
IMG_1930
روند حرکتی حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی روند منطقی و ارزشمند است
دبیر هیـأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت : روند حرکت حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد و اهتمام معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه،روندی منطقی ، درست و بسیار ارزشمند است.
 دکتر علیرضا امیر تیموری در جلسه شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که با حضور دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد ،افزود : مسیر حرکتی که هم اکنون در حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی حاکم است ، بسیار درست است .
 وی ادامه  داد : تلاش می کنیم در راستای سیاست های کلان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد   اسلامی گام برداریم .
دکتر امیرتیموری تأکید کرد : همت وتلاش دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تولیدات علمی نافع استوار است .
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تصریح کرد: هم اکنون کمیته اعتبار سنجی تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان جهت ساماندهی مقالات و مجلات علمی با رویکرد توجه به افزایش کیفی تولیدات علمی راه اندازی شده است .
در ادامه این جلسه دکتر سهراب کرد رستمی رئیس شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و دکتر شهاب شریعتی سرپرست دبیر خانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، دکتر حسین فلاح باقر شیدایی معاون پژوهشی واحد رشت و نیز تعدادی از اعضاء جلسه  گزارشی از روند فعالیت های پژوهش استانی ارائه کردند .
DSC00115
یک مرکز رشد و 10 واحد فناور در رشت افتتاح شد
با حضور دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، یک مرکز رشد و 10 واحد فناور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی  استان گیلان، مراسم افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور، دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ،جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، دکتر مجید متقی طلب رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان و جمعی از مسئولین استانی و روسای واحدها و مراکز دانشگاهی افتتاح شد.
دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: این مرکز رشد با همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری استان راه اندازی شد که در نوع خود در کشور بی نظیر بوده است.
وی افزود: این نوع همکاری می تواند به عنوان الگویی برای تاثیر مراکز رشد بعدی استان و کشور مورد استفاده قرار گیرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی پس از افتتاح این مرکز و بازدید از هسته های فناور مستقر در آن ، از آزمایشگاه پیشرفته ارزشیابی مواد (همکار استاندارد) دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز بازدید کرد و همچنین در جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان شرکت کرد.
DSC00122

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code