| یکشنبه، 05 تیر 1401
نگاه ایران:  نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از اصلاح پرداخت عادلانه عوارض استفاده از آزادراه در محدوده رودبار – رشت توسط مردم رودبار خبر داد.

به گزارش فارس، منوچهر جمالی با اشاره به اعتراضات اخیر مردم رودبار در پی دریافت ناعادلانه عوارض آزادراه در محدوده شهرستان رودبار، اظهار کرد: در روزهای نخست در تلاش بودیم تا محل دریافت عوارضی را به ابتدای استان یعنی لوشان انتقال دهیم اما با مقاومت راه و شهرسازی مواجه شدیم.

وی با اعلام اینکه راه دیگری را انتخاب کرده ایم که پرداخت عوارض مردم رودبار به عدالت نزدیک تر باشد، افزود: قرار هست تا سیستم کنترل ترافیک موسوم به ETC در ورودی و خروجی آزادراه نصب شود و پرداخت عوارضی ها عادلانه تر صورت گیرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در تشریح نحوه پرداخت عوارض پس از نصب سیستم کنترل ترافیک گفت: با نصب سیستم کنترل ترافیک هر راننده رودباری با هراندازه استفاده از جاده به همان مقدار عوارض پرداخت خواهد کرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: به فرض مثال اگر راننده ای از سمت رودبار به سمت امامزاده هاشم (ع) درحرکت باشد، سیستم کنترل ترافیک پلاک خودرو را می خواند و به همان میزان صاحب خودرو را بدهکار می کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارهای اداری مربوط به نصب سیستم تمام، اجرایی شدن طرح قطعی و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: قراردادها و خرید دوربین ها برای اجرای طرح مذکور انجام شده و وزیر راه و معاون برنامه ریزی وزارتخانه اجراشدن کار را قطعی اعلام کرده اند.

جمالی بابیان اینکه زمان اجرای طرح ایام منتهی به سال جدید ذکرشده اما اجرای آن کمی زمان می برد گفت: طراحی کامل نرم افزارهای پلاک خوان به کمی زمان نیاز دارد که تمامی ضعف هایش برطرف شود و پس از رفع همه معایب در جانمایی خود نصب شوند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code